IEM Katowice: MIBR wygrywa z Renegades w ćwierćfinałowym starciu!

Autor: Mateusz Olczyk

Kolejne ćwierćfinałowe starcie na IEM Katowice 2019 za nami. W meczu MIBR vs Renegades, to Brazylijczycy pokazali kawał dobrego CS’a, tym samym gwarantując sobie awans do półfinału!

Początek starcia na Dust2 należał dla rozpoczynającego po stronie broniącej MIBR’u.  Ładna pistoletówka, dobre wejście w mecz i ogólnie pojęty, dobry performance całego zespołu. Renegades co prawda próbowało podejmować walkę z brazylijskim oponentem, ba – nawet udało im się kilkukrotnie przerwać serię przeciwników, nie wystarczyło to jednak aby do końca pierwszej połowy doprowadzić do satysfakcjonującego dla siebie wyniku. Zakończyła się ona bowiem punktacją 10:5 dla FalleN’a i spółki. Drugą rundę pistoletową renegaci wprawdzie wygrali, jednak wszelkie nadzieje na powrót  do rozgrywki zostały szybko rozwiane. Przeciwnicy do końca meczu nie oddali im nawet jednego punktu więcej, tym samym doprowadzając do wyniku 16:6 i wygrywając pierwszą mapę.

Drugą mapą był Train. Tutaj Aaron “AZR” Ward i jego zespół rozpoczęli jakby odmienieni – ich ataki po stronie terrorystów były świetnie skoordynowane, toteż MIBR miało sporo problemów w obronie i traciło rundę za rundą. Sytuacja utrzymywała się aż do końca pierwszej połowy, a brazylijski zespół nie miał w niej zbyt wiele do powiedzenia, zdobywając zaledwie 4 rundy na swoje konto. Sprawy przyjęły jednak inny obrót po zmianie stron. Zawodnicy Renegades kompletnie wypadli z rytmu, co pozwoliło przeciwnikom błyskawicznie odrobić straty, wyrównać wynik, a następnie ruszyć prosto do zwycięstwa. MIBR z wyniku 4:11 w mgnieniu oka zrobiło niesamowity comeback i wygrało mapę 16:12.

MIBR vs Renegades – 2:0

• Dust2 – 16:6
  • Train – 16:12

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.