IEM Katowice: Na’Vi pokonuje FaZe w ćwierćfinale!

Autor: Mateusz Olczyk

Za nami pierwsze ćwierćfinałowe starcie na Intel Extreme Masters Katowice 2019! Dziś to Na’Vi pokazało kawał fantastycznego Counter Strike’a.

W pierwszą mapę, jaką był InfernoNa’Vi weszło w świetnym stylu za sprawą flamie’go, który ustrzelił ace’a, tym samym ratując swój zespół w pierwszej rundzie. Udało im się zdobyć jeszcze jeden punkt, jednak po tym to FaZe pokazało się ze swojej lepszej strony, wygrywając serię ośmiu rund z rzędu. Drużyna Danylo “Zeus’a” Teslenko długo nie potrafiła zaprezentować porządnej defensywy wobec natarć przeciwników. Dopiero na pięć rund przed przerwą sytuacja delikatnie się poprawiła, co pozwoliło im na zdobycie jeszcze trzech punktów. Pierwsza połowa zakończyła się niezbyt satysfakcjonującym dla Na’Vi wynikiem 5:10. Zmiana stron tchnęła jednak w zawodników nowe siły. Egor “flamie” Vasilyev po raz kolejny dał popis swoich umiejętności w pistoletówce, zdobywając następnego ace’a! Jego zespół natomiast fantastycznie radząc sobie w atakach, zdobywał rundę za rundą, co doprowadziło w końcu do wyrównania i zdobycia przewagi. Do końca rozgrywki na Inferno oddali przeciwnikom zaledwie 3 punkty, toteż mapa zakończyła się wynikiem 16:13 dla urodzonych by zwyciężać.

Drugą mapą tego tego starcia był Mirage. Tutaj nie zobaczyliśmy tak magicznego występu ze strony rosyjskiego zawodnika, jak w poprzednich pistoletówkach, a pierwsze dwie rundy wpadły na konto FaZe Clan’u. Ich przeciwnicy nie zamierzali jednak powtarzać pierwszej połowy poprzedniej mapy. Toteż szybko wzięli się w garść i poczęli zdobywać punkt za punktem, bardzo dobrze radząc sobie w natarciach, doprowadzając do wyniku 9:6 na koniec pierwszej połowy. Chociaż NiKo i jego zespół zdobyli jeszcze pistoletówkę po zmianie stron, to jednak Na’Vi całkowicie zdominowało resztę spotkania, nie oddając przeciwnikom nawet jednego punktu! Mirage zakończyło się rezultatem 16:7 dla rosyjsko-ukraińskiej formacji.

Natus Vincere in FaZe – 2:0

• Inferno – 16:13
  • Mirage – 16:7

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.