IEM Katowice: Ninjas in Pyjamas pokonuje Vitality!

Autor: Mateusz Olczyk

Kolejny świetny mecz na IEM Katowice 2019 już za nami. Z zaciętego starcia szwedzkiej legendy z francuskim Vitality, to Ninje wyszły dziś zwycięsko.

Rywalizacja rozpoczęła się od mapy Cache. Zaczynające po stronie broniącej NiP weszło w mecz w pięknym stylu – Szwedzi właściwie cały czas utrzymywali pełną kontrolę nad mapą oraz bez większych problemów odpierali ataki przeciwników. Z szeregów Ninjas in Pyjamas wyróżniał się szczególnie f0rest, który przez cały czas radził sobie po prostu świetnie i wielokrotnie brał ciężar starcia na swoje barki. Do przerwy szwedzcy zawodnicy oddali Vitality zaledwie cztery rundy, toteż pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla Lekr0 i spółki. Zmiana stron nie przyniosła zmian w stanie rozgrywki. Chociaż ZywOo, którego brakowało przez większość meczu, ugrał dla swojego zespołu świetną pistoletówkę, ninje szybko dokończyły dzieła zniszczenia, wygrywając pierwszą mapę z wynikiem 16:7.

Na Overpass’ie role się jednak odwróciły. Chociaż grające po stronie terro NiP dobrze weszło do gry, to już w trzeciej rundzie francuzi pokazali z jakiej gliny są ulepieni. Vitality było niczym niezniszczalny mur, obrona bs’ów jaką zaprezentowali na tej mapie była po prostu genialna, do życia wrócił również ZywOo, który zaczął wreszcie robić robotę dla swojego zespołu. Wszystko to wraz ze brakiem f0restadennisa, którzy przecież świetnie radzili sobie na Cache, doprowadziło do tego, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:4 dla Francuzów. Zmiana stron nie poprawiła sytuacji dla zawodników Ninjas in Pyjamas – chociaż krótka seria czterech wygranych rund z rzędu tuż przed końcem, mogła dawać nadzieję, to jednak Vitality szybko ukróciło starania przeciwników, kończąc mapę z rezultatem 16:8.

Na trzeciej mapie, jaką był Mirage, byliśmy świadkami kolejnego zwrotu akcji. Jednak nie był to po prostu powrót do stanu rzeczy z pierwszej mapy, kiedy NiP grało dobrze, a Vitality starało się podejmować walkę, lecz bez szczególnych sukcesów. Tutaj byliśmy świadkami prawdziwej masakry, ze szwedzkimi ninjami w roli kata. Grali oni jak natchnieni, w szczególności Lekr0, który świetnie radził sobie w obronie na bs’ie B, oraz dennis, który w ładnym stylu zadośćuczynił swojemu zespołowi za słaby występ na Overpassie. Pierwszą połowę Szwedzi zamknęli z miażdżącym wynikiem 14:1! I chociaż po zmianie stron, Francuzi starali się powrócić do meczu, zdobywając aż sześć punktów z rzędu, to jednak NiP zamknęło wreszcie starcie z wynikiem 16:7, tym samym gwarantując sobie awans do playoff’ów.

Ninjas in Pyjamas vs Vitality – 2:0

• Cache – 16:7
  • Overpass – 8:16
  • Mirage – 16:7

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.