IEM Katowice: NiP zwycięża w starciu z Vega Squadron

Autor: Mateusz Olczyk

Jesteśmy już po pierwszym meczu piątego dnia rozgrywek IEM Katowice 2019. Przyglądaliśmy się starciu Vega Squadronu ze szwedzką legendą – Ninjas in Pyjamas.

Początek starcia na Overpass’ie dobrze zaczął się dla Jonas’a “Lekr0” Olofsson’a i spółki. Wygrana pistoletówka oraz dwie następne rundy wróżyły bardzo dobrą dyspozycję zespołu. Świetna runda w wykonaniu crusha zapoczątkowała jednak świetną serię ze strony Vegi. Bardzo dobra obrona i zdobywanie punktu za punktem zaowocowały szybkim doprowadzeniem do wyniku 10:5 dla Rosjan. Zmiana stron początkowo nie przynosiła żadnej poprawy sytuacji dla zawodników NiP’u, jednak gdy szwedzcy zawodnicy poczuli nóż na gardle, ich gra weszła na zupełnie inny poziom – aż do dogrywki nie oddali Vedze nawet jednej rundy. Niestety dogrywka nie wyglądała już tak dobrze. Chociaż z trudnościami, to jednak koniec końców Rosjanie zatryumfowali wynikiem 19:17.

Drugą mapą był Train. Początek meczu był wyjątkowo spokojny, ponieważ żadna z drużyn nie mogła wyrobić sobie prawdziwej przewagi. Dopiero w dziewiątej rundzie Ninje wzięły się w garść i zaczęły swój taniec, w wyniku czego aż do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy choćby jednej, wygranej rundy ze strony Vega Squadron’u. Przejście na stronę terrorystów nie przyniosło zmiany w tym temacie. Rosyjskim zawodnikom udało się uszczknąć zaledwie jedną rundę zanim Szwedzi dokończyli dzieła zniszczenia, zamykając mapę z wynikiem 16:6.

Ostatnią mapą tego spotkania był Mirage, którego zawodnicy Ninjas in Pyjamas zaczęli, grając po stronie terrorystów. Mimo zwycięstwa w rundzie pistoletowej, nie pociągnęli dobrej passy i ulegli oponentowi na jego rundzie force. Rozpoczęło to stan meczu, w którym żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie większej przewagi. Dopiero runda dziesiąta przyniosła zmianę w tym temacie, ponieważ od tego momentu w zawodnikach Vega Squadron’u zaszła jakaś odmiana – odpierając ataki Szwedów, udało im się pociągnąć serię zwycięstw aż do końca pierwszej połowy, którą zakończyli wynikiem 9:6. Po przejściu na stronę terrorystów udało im się wygrać również pistoletówkę, jednak tuż po niej podopieczni Faruk’a “pita” Pity uderzyli ze zdwojoną siłą. Do końca spotkania oddali przeciwnikom zaledwie kilka rund, co pozwoliło im w pięknym stylu zakończyć mecz z rezultatem 16:13.

Ninjas in Pyjamas vs Vega Squadron- 2:1

• Overpass – 17:19
  • Train – 16:6
  • Mirage – 16:13

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.