IEM Katowice: “NiP magic” powraca. ViCi Gaming odpada z turnieju

Autor: Filip Woszczek

Szwedzka formacja po pełnodystansowym pojedynku zwycięża nad ViCi Gaming 2:1 w mapach, co oznacza, że Azjaci odpadają z turnieju.

Pierwsza z map była wybrana przez szwedzką formację. Na Trainie spotkanie rozpoczęło się od wygranej pistoletówki, lecz przez ViCi Gaming po stronie CT. To automatycznie dało Azjatom trzy rundy, lecz NiP wcześnie odpowiedział w rundzie kolejnej. Szwedom udało się więc wyjść na prowadzenie z wynikiem 5-4. Końcowo ujrzeliśmy wynik 8-7 dla NiPu i miała miejsce druga pistoletówka. Wtedy pomógł z pewnością f0rest, ponieważ zdobył aż trzy fragi po stronie broniącej. To dało podbudowanie pewności siebie, więc między innymi dzięki temu NiP nie stracił ani jednej rundy po stronie CT, wygrywając mapę 16-7.

Jako kolejną mapę ujrzeliśmy Inferno, gdzie ponownie zobaczyć można było dobry, a nawet lepszy start ze strony ViCi Gaming. Po stronie terrorystów udało im się zdobyć pięć rund pod rząd, przed tym, jak Szwedzi odpowiedzieli w rundzie szóstej zdobywając potem aż osiem rund pod rząd. Połowa ponownie zakończyła się wynikiem 8:7 dla NiPu, tym razem po odwrotnej stronie, niż w mapie poprzedniej. Tym razem to ViCi zdołało ugrać obie pistoletówki w meczu. Takim sposobem doprowadzili oni do wyniku 14-9. Od rundy kolejnej to gracze szwedzkiej organizacji wzięli się w garść i wrócili do meczu, lecz byli jedynie o krok od wyrównania wyniku, więc mapa zakończyła się zwycięstwem ViCi Gaming.

Mirage jako mapę trzecią, świetnie rozpoczął GeT_RiGhT czterema fragami po stronie TT, w tym wygranej sytuacji 1v2. Od tamtego momentu Szwedzi pozostawali niepokonani w większości rund rozegranych w pierwszej połowie meczu, z końcowym wynikiem 11:4 w pierwszej połowie. Po dwóch wygranych rundach, zawodnicy ViCi Gaming wrócili z deficytu 4-13 do 10-14, lecz NiP zdołał zakończyć spotkanie na swoja korzyść.

Ninjas in Pyjamas 2-1 ViCi Gaming

Train 16:7

Inferno 13:16

Mirage 16:10

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.