IEM Katowice: NRG kontynuuje dobrą passę. NiP ulega Australijczykom po zaciętym pojedynku

Autor: Filip Woszczek

NRG nie pozostawiło cienia wątpliwości, że byli faworytami w starciu przeciwko ViCi Gaming. Szwedzkie Ninjas in Pyjamas zdołało pokazać wyrównaną grę, lecz to Renegades zatriumfowało.

Pierwsza połowa Overpassa przebiegała całkowicie po myśli Amerykanów. Wynik 11:4 po stronie atakującej zwiastował jedynie jedną opcję zakończenia tego spotkania, a mianowicie zwycięstwo NRG. Azjaci wygrali pierwszą rundę w drugiej połowie, lecz w kolejnej, ponownie ulegli. Nie było tutaj co liczyć na powrót ViCi Gaming, ponieważ Amerykanie zdobyli kilka rund pod rząd i takim sposobem szybko zobaczyliśmy wynik 16:6.

NRG 16-6 ViCi (Overpass)

Po kilku mało emocjonujących spotkaniach, przyszedł czas na wyrównany pojedynek. Mirage rozpoczął się od pistoletówki, która trafiła na konto Szwedów, między innymi dzięki trzem fragom ze strony GeT_RiGhT‘a. Renegades zdołało dołożyć swoje trzy grosze już w drugiej rundzie. wówczas po czasie to Australijska formacja wyszła na prowadzenie. Kluczowym momentem pierwszej połowy była runda eko, którą udało się NiPowi wygrać po zdecydowanym ataku na B począwszy od mida. Dzięki temu zniszczyli oni nieco ekonomię rywali, oraz doprowadzili do winstreaka i ujrzeliśmy wynik 8-7 z korzyścią dla Ninjas in Pyjamas. Jak to bywa w wyrównanym spotkaniu, tym razem druga z pistoletówek padła łupem Renegades. Tak samo jak odpowiedzieli Szwedom w drugiej rundzie pierwszej połowy, tak  teraz, Szwedzi odpowiedzieli Australijczykom w drugiej połowie. Wyszli dzięki temu na prowadzenie 11-10, lecz wtedy rozpoczęła się seria wygranych rund przeciwnika. Ten cios zdecydowanie pogrzebał szansę na zwycięstwo w tym meczu, więc to Renegades kończy z bilansem dwóch wygranych meczów.

Renegades 16-13 Ninjas in Pyjamas (Mirage)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej [relacji]