IEM Katowice 2021: Spirit lepsze od Cloud9; Gambit i BIG nie dały się zaskoczyć

Autor: Michał Maćkowski

Za nami pierwsze trzy spotkania tegorocznego IEM Katowice 2021, w których niespodzianka na próżno nam szukać, bowiem faworyci pewnie wygrali swoje spotkania.

Jako pierwsi swoje spotkanie na tegorocznym IEM Katowice wygrali zawodnicy Gambit, którzy byli zdecydowanym faworytem. Ekipa Abay “Hobbita” Khasenova od samego początku zdominowała rywala, co pokazuje już wynik po pierwszej połowie – 12:3. Po zmianie stron Brazylijczycy próbowali jeszcze wrócić do gry i wygrali pistoletówkę, jednak po zażegnaniu problemów finansowych Gambit dokończyło spotkanie i wygrało 16:5.

Gambit vs TeamOne – 16:5 (Train)

Zwycięstwo zgarnęli także reprezentanci BIG. Niemieckie zespół podejmował Movistar Riders, na początku dogoniło rywali i remisowało 3:3. Jednak to był ostatni duży zryw ekipy Owena “smooya” Butterfielda, która do przerwy przegrywała 5:10. Zmiana stron nie pomogła ani trochę Movistar. Ostatecznie to zespół Johannesa “tabseNa” Wodarza zgarnął pierwsze zwycięstwo wynikiem 16:6

BIG vs Movistar Riders – 16:6 (Inferno)

Jako ostatni swoje spotkanie zgarnęli gracze Spirit, którzy okazali się lepsi od Cloud9. Był to najbardziej wyrównany pojedynek, jednak  mogliśmy się tego spodziewać, bowiem bukmacherzy i kibice obstawiali starcie tych dwóch drużyn jako najciekawsze i najbardziej wyrównane. Mimo to Spirit pewnie czuło się na Inferno i wygrało 16:7.

Spirit vs Cloud9 – 16:7 (Inferno)

Jeżeli chcecie być na bieżąco z IEM Katowice 2021 to zapraszamy Was do naszej specjalnej transmisji. Natomiast w kolejnych spotkania zobaczymy Wisłę All in! Games Kraków. Więcej o dzisiejszych rozgrywkach na IEM Katowice przeczytacie tutaj.