IEM Katowice: Vitality traci jedną rundę względem Vega Squadron. G2 zawodzi przeciwko AVANGAR

Autor: Filip Woszczek

Od początku rozgrywek w Katowicach w ramach Majora nie było takiej dominacji, jaką zobaczyliśmy dziś. Vitality całkowicie niszczy Vega Squadron, zaś Francuzi tym razem zawodzą przeciwko AVANGAR.

ZywOo i spółka rozpoczęli spotkanie po stronie antyterrorystów, na mapie Overpass, która rozgrywana jest ostatnio stosunkowo często. Francuska formacja bezbłędnie radziła sobie z atakakami ze strony zawodników Vegi, doprowadzając do wyniku aż 14 wygranych rund w pierwszej połowie. Nie było co mówić o powrocie do meczu, ponieważ zakończył się on wynikiem 16-1.

Vitality 16-1 Vega Squadron

Overpass

W drugim spotkaniu również mieliśmy okazję zobaczyć zmagania francuskiego zespołu. Tym razem G2 przeciwko AVANGAR. Drużyna z Kazachstanu  świetnie rozpoczęła spotkanie wygrywając cztery pierwsze rundy po stronie atakującej. Ważnym momentem, który wpłynął na przebieg wydarzeń była wygrana przez nich sytuacja 2v4 na B. Francuzom udało się wygrać zaledwie cztery rundy po stronie CT, a każda z nich wpadła na ich konto dlatego, że skończył się czas. G2 dało sobie nadzieję w drugiej połowie po tym, gdy wygrali rundę pistoletową. To dało aż cztery rundy na start, lecz od tamtego momentu AVANGAR wzięło sprawę w swoje ręce. Później drużyna shoxa próbowała znów wrócić do meczu, lecz finalnie zakończył się on zwycięstwem dla zespołu z regionu CIS.

AVANGAR 16-10 G2

Overpass

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej [relacji]