IEM Katowice: Vitality wymęczyło zwycięstwo z Grayhound, Vega Squadron ograła Team Spirit

Autor: Paweł Wilk

Team Spirit i Grayhound Gaming przegrali swoje drugie spotkania w ramach pierwszej fazy IEM Katowice Major 2019.

Czwórka Francuzów i Brytyjczyk z Vitality zaczęli Nuke’a tak, jak na pewno nie chcieli. Przegrane pistolety i kolejne rundy tylko wprowadziły większą presję do obozu. Grayhound na tle rywala wyglądało jak profesjonalna drużyna grająca przeciwko miksowi. Kolejne desperackie ataki terrorystów kończyły się gładkimi obronami Australijczyków, Nowozelandczyka i Mongoła. Przełamanie dla Vitality nastąpiło dopiero w ósmej rundzie! Radość zawodników nie trwała jednak zbyt długo, bo chwilę później Grayhound wróciło do fragowania i dołożyło do swojego konta kolejne oczka. Po stronie broniącej skład zdobył aż 13 rund. Reprezentant Europy musiał za wszelką cenę wygrać pistolety, by mieć szansę na comeback.

Krótka przerwa motywująco podziałała na Dana “apEXa” Madesclaire’a i spółkę, którzy zaczęli wygrywać kolejne starcia i odrabiać straty. To głównie dzięki postawie właśnie 25-latka. Apex w wielu akcjach ratował skórę swoim kolegom i był zdecydowanym liderem niesamowitego powrotu Vitality. Wszystko wskazywało na to, że doczekamy się remisu, ale przy wyniku 13:11 obudzili się gracze Grayhound, którzy doprowadzili do rezultatu 15:11, ale nie wytrzymali presji i fani doczekali się pierwszej dogrywki na Majorze w Katowicach. Ta padła łupem Vitality.

Grayhound Gaming 17:19 Team Vitality (de_Nuke)

Wielu kibiców sądziło, że wschodnioeuropejskie derby będą od samego początku kontrolowane przez Vega Squadron. Rzeczywiście formacja Leonida “choppera” Vishnyakova zgarnęła pierwsze starcia na Mirage’u, ale w kolejnej fazie mecz mocno się wyrównał, a minimalną przewagę udało się osiągnąć reprezentantom Spirit, którzy prowadzili 8 do 7. Również druga połowa udanie zaczęła się dla srebrnych medalistów CIS Minor. Wygrana runda pistoletowa, a także rundy eko przeciwnika pozwoliły zyskać skoro pewności, a co ważniejsze powiększyć przewagę. Później reprezentanci VS kilkukrotnie zagrażali terrorystom, ale solidna postawa Spirit pozwoliła wysunąć się na prowadzenie 14:11. Nie udało się go jednak utrzymać, ponieważ dzięki sporemu doświadczeniu Vega Squadron sięgnęła po zwycięstwo 16:14.

Team Spirit 14:16 Vega Squadron (de_Mirage)

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej relacji.