IEM Katowice: Winstrike ponownie zaskakuje, zaś ViCi Gaming dołącza w ich ślady!

Autor: Filip Woszczek

Kolejny dzień rozgrywek na Majorze po raz kolejny oznacza niespodzianki serwowane przez underdogi. Winstrike po wczorajszym zwycięstwie nad fnatic, dzisiaj udowadnia że może wygrywać w dalszym ciągu. ViCi Gaming również pokonuje swojego przeciwnika w równie dominującym stylu.

Train rozpoczął się nieco jednostronnie, ponieważ od samego początku ekipa Winstrike odpierała ataki Szwedów. Prawdopodobnie gdyby nie wygrana sytuacja 1v2 przez f0resta w rundzie trzeciej, skończyli by oni podobnie do dzisiejszego Vega Squadron. I takim sposobem połowa zakończyła się na sytuacji 12-3. Zawodnicy szwedzkiej organizacji wygrali drugą pistoletówkę i dwie kolejne rundy, lecz Winstrike odpowiedziało… winstreakiem i tak zobaczyliśmy rezultat 16-6.

Winstrike 16-6 Ninjas in Pyjamas

Train

Amerykanie nie pokazali się zbyt lepiej od Szwedów w meczu przeciwko ViCi Gaming. Zaczęli oni po stronie atakującej na Inferno, lecz nie było dla nich zbyt wiele miejsca do popisu. W pierwszej połowie popisał się za to Freeman, gdy bardzo dobrze spisywał się wokół bombsajtu A. W drugiej połowie Amerykanie próbowali wrócić do meczu zaraz po wygraniu drugiej rundy pistoletowej, lecz ViCi natychmiast odpowiedziało forcebuy’em, więc właściwie nadzieja Cloud9 na wygraną w tym meczu była nikła.

ViCi Gaming 16-6 Cloud9

Inferno

Wszystkie wyniki oraz harmonogram Intel Extreme Masters Katowice Major 2019 znajdziecie w naszej [relacji]