IzakTV

Strona główna » IEM Katowice znowu z publicznością? ESL przedstawiło kalendarz rozgrywek

IEM Katowice znowu z publicznością? ESL przedstawiło kalendarz rozgrywek

Autor: Michał Maćkowski
IEM Katowice

ESL postanowiło nie trzymać dłużej w tajemnicy, jakie turnieje czekają na graczy i kibiców w przyszłym roku. Jeżeli wszystko będzie w porządku, kibice wrócą na trybuny między innymi podczas IEM Katowice!

Kibice chcą powrócić na trybuny podczas esportowych emocji i ESL umożliwi im to już w przyszłym roku. Organizator ogłosił bowiem listę wydarzeń, które odbędą się jeszcze w tym roku, ale także w przyszłym i 2023. Na liście nie zabrakło oczywiście IEM Katowice i Spodka, który ponownie ma ugościć kibiców na trybunach!

ESL na przyszły rok zaplanowało ponad 25 turniejów, które także zostały zmienione. Od teraz rozgrywki w ramach DreamHack Open nazywać będą się ESL Challenger, a liga ESEA Premier będzie nosiła nazwę ESL Challenger League. Listę turniejów planowanych turniejów znajdziecie poniżej

  • Dwa turnieje EPT Championships: IEM Katowice oraz IEM Cologne
  • Pięć turniejów EPT o randze Masters (włącznie z ESL Pro League)
  • Cztery turnieje ESL Challenger
  • Cztery sezony ESL Challenger League
  • Ponad 10 krajowych mistrzostw ESL

Przeczytaj więcej – Natus Vincere wygrywa 14. sezon ESL Pro League i wzbogaca się o milion dolarów!

Ważną kwestią ogłoszoną przez ESL jest możliwość powrotu kibiców na trybuny. Jak czytamy na stronie organizatora, bilety na IEM Katowice oraz IEM Cologne będą dostępne wkrótce, a wszystkie turnieje EPT o randze Masters oraz Championship mają zostać rozegrane na LAN-ie. Wszystko odbywać ma się oczywiście z udziałem fanów i zgodnie z lokalnymi restrykcjami dotyczącymi koronawirusa.

To jednak nie jedyna niespodzianka, bo ESL ogłosiło także, że Valve rozważa w przyszłym roku rozegrania Majora w Rio. Wszyscy fani, którzy zakupili bilet nie muszą się martwić, bo jeżeli turniej faktycznie zostanie rozegrany, to wejściówki zachowają swoją ważność.