IEM Oakland – SK Gaming i Cloud9 meldują się w półfinałach

Autor: Michał Maćkowski
IEM Oakland 2017

Poznaliśmy dwie drużyny, które awansowały do półfinałów Intel Extreme Masters Oakland i powalczą o wielki finał. W meczach ćwierćfinałowych nie widzieliśmy żadnej niespodzianki SK Gaming i Cloud9 pewnie awansowały do kolejnego etapu.

SK Gaming vs OpTic  2:0 (16:2, 16:12)

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy przebiegł, tak jak większość kibiców się spodziewało. SK Gaming podejmowało europejski zespół Optic, który nie postawił dużego oporu brazylijskiej ekipie. Pierwsza mapa została wybrana przez zawodników z Brazylii. Gabriel “Fallen” Toledo i spółka zaczynali grę od strony terrorystów, gdzie gładko wygrali rundę pistoletową. Optic na całej mapie zdobyło tylko dwa punkty po stronie broniącej, a pierwsza połowa zakończyła się bardzo jednostronnym wynikiem 13:2. Brazylijczycy wygrali pierwszą mapę wynikiem 16:2, nie oddając żadnej rundy drużynie przeciwnej po zmianie stron.

Kolejna mapa wybrana przez Optic nie była tak łatwo oddana jak poprzednia. Mecz zaczął się pomyślnie dla europejskiej drużyny, która wygrała rundę pistoletową doprowadzając do wyniku 0:3. Po 3 rundach SK zakupiło karabiny, robiąc z nich dobry użytek zdobywając pierwszy punkt na swoje konto. Kolejna runda i przegrany pojedynek jednego z zawodników brazylijskiej formacji, który skutkował restartem ekonomicznym drużyny i ponownym rozgrywaniu rund eco. W jednym momencie na tablicy był wynik 1:6 dla dobrze grającego zespołu z Europy. Brazylijska formacja zaliczyła niesamowity powrót, wygrywając aż osiem rund z rzędu.Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 9:6. Druga połowa była bardzo wyrównana ale to ostatecznie Brazylijczycy wygrali 16:12, a cały mecz 2:0. Dało im to awans do półfinału, gdzie czeka na nich NiP.

1510861463.3255

Cloud9 vs Gambit 2:1 (16:19, 16:11, 16:11)

Kolejny ćwierćfinał był bardziej wyrównany od poprzedniego. Mecz rozpoczął się od tej samej mapy, co pojedynek poprzedni, lecz walka tych dwóch drużyn była bardziej wyrównana. Cloud9 od początku meczu pokazywało dobre przygotowanie pod względem taktycznym i strzeleckim, jednak w niektórych sytuacjach brakowało opanowania, ale to nie przeszkodziło wygrać tego meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6. Zmiana stron i znowu widzimy ponownie bardzo zacięty pojedynek, który nie kończy się w regulaminowym czasie gry i była potrzebne dogrywka. Tutaj zawodnicy Gambit okazali się lepsi i wygrali swoją mapę 16:19 i to oni byli krok od awansu do półfinału.
Mapa wybrana przez Cloud9 do pewnego momentu była pod ich dyktando, a Gambit było bezradne w niektórych sytuacjach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Cloud9, która mogła wygrać korzystniejszym dla siebie wynikiem. Amerykanie po zmianie stron nie dali już żadnych szans drużynie Gambit wygrywając swoją mapę wynikiem 16:11 i doprowadzając do trzeciej mapy.
Ostatnia mapa w tym spotkaniu i kolejna zacięta walka o każdą rundę. Runda pistoletowa wpada na konto Cloud9 dzięki Tarik “tarik” Celik, któremu udało się wygrać pojedynek na dwóch przeciwników. Pierwsza połowa zakończyła się takim samym wynikiem jak na poprzedniej mapie 8:7. Druga połówka i tutaj ponownie mocna strona terrorystów w wykonaniu Cloud9 , które wygrywa wynikiem 16:11, a cały mecz 2:1. Warto zauważyć, że na mapach cobblestone oraz mirage widzieliśmy taki sam bilans rund, co nie jest częstym widokiem. Przeciwnikiem Amerykanów będzie Faze Clan, które w identyczny sposób jak NiP awansowało bezpośrednio do półfinału za wygranie swoich grup.

1510873126.0876

Mecze ćwierćfinałowe przyniosły wiele emocji kibicom a to jeszcze nie koniec tego turnieju. Wszystkie mecze półfinałowe zapowiadają się ciekawie. Każdy z tych meczów możecie obejrzeć na żywo z komentarzem po polsku na kanale ESL TV.