IzakTV

Strona główna » IEM Summer nie dla matty’ego i n0tice’a. Ekipa dwóch Polaków kończy podróż za marzeniami!

IEM Summer nie dla matty’ego i n0tice’a. Ekipa dwóch Polaków kończy podróż za marzeniami!

Autor: Marcin Kapusta

eClub Brugge, którego częścią są Mateusz “matty” Kołodziejczyk i Mateusz “n0tice” Wolniak, odpada z ESL National Championship. Tym samym zaprzepaścili szansę na awans do IEM-a! 

Droga Polaków rozpoczęła się już na początku maja, gdy ich drużyna sięgnęła po czempionat Beneluksu. Dzięki temu triumfowi, zdobyła slota w wiosennej edycji ESL National Championship Global Playoffs, w której znaleźli się inni krajowi mistrzowie. Reprezentanci belgijskiego klubu w meczu inauguracyjnym pokonali HONORIS 2:0, dzięki czemu awansowali do półfinału. W nim zostali rozgromieni przez Sprout w stosunku 2 do 0 (16:10, 16:6). Tym samym Niemcy pozbawili eClub Brugge szansy na awans do Intel Extreme Masters.

Wyniki spotkań eClub Brugge w ESL National Championship Global Playoffs 2021 wyglądają następująco:

DrużynaWynikDrużyna
🇧🇪 Club Brugge2:0 (Nuke 22:19, Mirage 16:8)HONORIS 🇵🇱
🇧🇪 Club Brugge0:2 (Dust II 10:16, Vertigo 6:16)Sprout 🇩🇪

Zwycięzca turnieju zadecyduje, czy zagra w play-inach IEM Cologne, czy w IEM Summer. Te pierwsze rozgrywki zaplanowane są na 6-7 lipca i mają odbyć się w krajowym studiu organizatora w Kolonii. Z kolei letnia edycja zmagań spod szyldu Intel Extreme Masters rozpocznie się już 3 czerwca i zaoferuje uczestnikom pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.