Illuminar Gaming poziom wyżej w polskim derby. STOMP i spółka trafiają do finału Games Clash Masters

Autor: Filip Woszczek

Illuminar Gaming po ciężkiej przeprawie pokonuje ekipę Aristocracy wynikiem 2-1. Polski zespół zawalczy w finałowym formacie BO5 przeciwko Sprout.

Illuminar Gaming 2-1 Aristocracy

Mirage (16:10)

Overpass (12:16)

Nuke (16:13)

Mirage pozytywnie rozpoczął się dla ekipy Wiktora “TaZa” Wojtasa, gdzie sięgneli po rundę pistoletową będąc usytuowanymi po stronie CT. Ekipa rywali odpowiada jednak już w rundzie trzeciej nie ponosząc żadnych strat. Dzięki temu Illuminar gaming wysunęło się na prowadzenie, dając sobie już cztery rundy w pierwszej połowie. Nie trwało to jednak zbyt długo, ponieważ już w rundzie numer sześć taz trzema fragami potwierdził, że jego drużyna będzie walczyć do końca spotkania. W rundzie dwunastej tym razem stomp popisał się umiejętnościami snajperskimi, co zbliżyło jego zespół do wyniku rywala, końcowo pozostając z siedmioma punktami w pierwszej połowie. Ekipie TaZa udało się wygrać sytuację 3v5 w pistoletówce, zaś kolejna runda również trafiła na ich konto. Wraz z pierwszą rundą full-buy, zawodnicy Illuminar wygrywali runda za rundą, nie oddając przeciwnikowi ani jednej rundy, co zakończyło mapę na wyniku 16:10.

Na Overpassie Illuminar Gaming radziło sobie nienajgorzej z uwagi na zdobyte siedem rund po stronie atakującej. Druga pistoletówka padła jednak łupem Aristocracy, co automatycznie powiększyło ich przewagę. Nadzieję swojemu zespołowi dał mono z trzema trafieniami z Desert Eagle, co wyrównało wynik na stanie 11:11. Po tak niefortunnej rundzie ekipa ARCY podniosła się, sięgając po kolejne rundy, końcowo inkasując drugą mapę na swoim koncie, więc przyszedł czas na decider.

Nuke z racji swojej dominującej strony CT dał IHG więcej miejsca mimo sytuacji 1v1 w pistoletówce. Przeciwnicy odpowiadali już w rundzie kolejnej, lecz ekipa Daniela “STOMPa” Płomińskiego szybko zreflektowała się, oddalając się wynikiem po wygraniu kilku rund z rzędu. Ponownie ujrzeliśmy wynik 8:7 tym razem z korzyścią dla Illuminar. Aristocracy nie zdołało wygrać bardzo ważnej pistoletówki w tym spotkaniu, więc ich rywale co raz bardziej zbliżali się do zwycięstwa. W pewnym momencie dogrywka była bardzo prawodpodobna, lecz w ostatniej, kluczowej rundzie Illuminar uszło zwycięsko w sytuacji 2v3, gwarantując sobie miejsce w finale.

Po więcej informacji na temat Games Clash Masters zapraszamy do naszej relacji.