Illuminar górą w starciu przeciwko Gambit Youngsters!

Autor: Mateusz Olczyk

Illuminar Gaming dzięki dzisiejszemu zwycięstwu z Gambit Youngsters zapewnia sobie awans w dolnej drabince 3 sezonu LOOT.BET!

Pierwszą mapą tego starcia był Overpass, którego czteropunktową serią otworzyli Polacy w barwach Illuminar Gaming. Zespół rosyjskich młodzików nie pozostał dłużny, gdyż na ich konto chwilę później wpadła identyczna ilość punktów. Na wyrównaną rozgrywkę w pierwszej połowie nie było już jednak szans – dominację jaką Oskar “oskarish” Stenborowski i spółka zaserwowali później, przerwać zdołała dopiero zmiana stron. Niemniej Polacy do tego czasu zdołali już wyrobić sobie potężną przewagę 11:4.
Początek drugiej części mapy przyniósł jednak zmianę, bowiem jakby nieobecne wcześniej Gambit Youngsters, po przejściu na stronę atakującą zaczęło w końcu zaliczać na swoje konto pojedyncze rundy. Mimo wszystko wynik z pierwszej połowy nie dał o sobie zapomnieć. Nasi rodacy w kilku zwycięstwach zamknęli mapę z rezultatem 16:10.

Drugą z map, wybraną zresztą przez Rosjan, był Mirage. Pistoletówka nie wpadła jednak na ich konto, a na konto polskiej formacji. Kolejną rundę wygrali już zawodnicy Gambit Youngsters, jednakże w następnej ponownie Illuminar okazało się lepsze. Status quo trwał dość długo bowiem na każdą pojedynczą rundę, czy serię wygraną przez jeden z zespołów, drugi natychmiast odpowiadał podobną ilością zwycięstw. Sytuację dopiero pod sam koniec pierwszej połowy zmienili nasi rodacy, zdobywając cztery rundy pod rząd, dzięki czemu udało im się ją zamknąć z prowadzeniem 9:6.
Kolejna runda pistoletowa na Mirage okazała się szczęśliwa dla nafany’ego i spółki, jednak tuż po niej Polacy ponownie pokazali się z dobrej strony, świetną serią NIEMALŻE zamykając mapę oraz całe spotkanie. Niestety, kiedy Illuminar jedynie dwie rundy dzieliły od celu, ich przeciwnicy ponownie zaczęli wygrywać, powoli odrabiając straty. Dobra passa Rosjan na nieszczęście trwała wystarczająco długo, by doprowadzić do remisu i dogrywki.
W niej na nieszczęście nie doczekaliśmy się zmiany – Gambit Youngsters przez dogrywkę przeszło niczym burza, w błyskawicznym tempie wygrywając wszystkie rundy, tym samym zamykając mapę 19:15.

Decydującą mapą było Vertigo, które zaczęło się od dobrze rozegranej pistoletówki ze strony Illuminar. Nie pozwoliło to jednak Polakom na wyrobienie sobie zauważalnej przewagi, bowiem rozgrywka zaczęła się układać bardzo podobnie do tego, co dane nam było oglądać w pierwszej połowie Mirage’a. Na każde ich zwycięstwo przypadało zwycięstwo Gambit Youngsters, toteż wynik przez cały czas był bardzo wyrównany. Pierwszą połowę zamknęli jednak nasi rodacy, prowadząc 8:7.
Nieco niebezpiecznie zaczęło się robić natomiast po zmianie stron, bowiem aż cztery pierwsze rundy wpadły na konto Rosjan. I choć po tym zdawać się już mogło, że sytuacja wraca na właściwe tory, a Illuminar Gaming świetną serią lada moment zamkną całe starcie, to pod sam koniec ponownie zabrakło sił, a Gambit Youngsters zdołało doprowadzić do remisu.
Jedna dogrywka niestety nie wystarczyła by zdecydować o wyniku tego starcia – żaden z zespołów nie był w stanie wyrobić sobie prawdziwej przewagi, co zaowocowało rzecz jasna drugą dogrywką. W niej jednak Polacy na co ich stać, w mgnieniu oka zwyciężając wszystkie pozostałe rundy, tym samym zamykając mapę 22:18.

Illuminar vs Gambit Youngsters – 2:1

• Overpass – 16:10
  • Mirage – 15:19
  • Vertigo – 22:18