Illuminar pierwszym finalistą ESL Mistrzostw Polski!

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszy półfinał ESL Mistrzostw Polski był bardzo ciekawy. Wbrew oczekiwaniom, nie poszło tak łatwo i AVEZ wygrało pierwszą mapę. Później jednak dzieła dokończyli reprezentanci IHG i tym samym to oni jutro zagrają w wielkim finale.

Illuminar to pierwszy finalista jesiennej edycji ESL Mistrzostw Polski. IHG co prawda, wygrało, ale bez problemów się nie obyło. AVEZ pomimo problemów kadrowych, które w ostatnim czasie się uspokoiły postawiło twarde warunki.

Vertigo

Spotkanie rozpoczęło się od Vertigo, które wybrało AVEZ. Już od samego początku zawodnicy IHG zaznaczali swoją wyższość, wysuwając się na prowadzenie 5:1. Podopieczni Jędrzeja “Bogdana” Rokity nie pozostawali być dłużni i zwyciężyli cztery odsłony, tym samym doprowadzając do remisu. W końcówce pierwszej połowy minimalnie lepszy był Arek “Vegi” Nawojski i spółka, którzy zapewnili sobie punkt zaliczki przed przerwą. Zmianę stron lepiej przyswoili reprezentanci AVEZ, bowiem na swoje konto zanotowali pięć oczek z rzędu. Uratowane przerwą taktyczną IHG wysunęło się na prowadzenie 15:13. Mimo ostatnich zawirowań w składzie Kacper “Kylar” Walukiewicz wraz z kompanami zaprezentowali piękną wolę walki oraz zachowali zimną krew, czego dowodem jest osiągnięta dogrywka. Na szczególne słowa uznania zasługuje najnowszy nabytek AVEZ Kacper “Riczi Maszynka”, który prezentował niesamowitą dyspozycję, kiedy to wygrywał pojedyncze sytuacje w końcówkach rund i tym samym ratował swoją ekipę. W walce o pierwszy punkt w całym spotkaniu jedna dogrywka nie wystarczyła, jednak to z pewnością lepszy obrót spraw. Obie formacje prezentowały CS-a na wysokim poziomie. Aż chciałoby się tak w nieskończoność oglądać tak walecznych zawodników. W drugiej dogrywce obie drużyny nie dawały za wygraną i szły równo ramię w ramię. Od stanu 20:20 AVEZ wrzuciło jeszcze wyższy bieg i tym samym niespodziewanie objęło prowadzenie w spotkaniu.

Mirage

Reprezentanci IHG byli bardzo głodni rewanżu za Vertigo, które tak naprawdę przegrali na własne życzenie. Janusz “Snax” Pogorzelski i spółka złapali dobry rytm i w pierwszej połowie spotkania wygrali 10:5. Po zmianie stron Illuminar ponownie zawiesiło wysoko poprzeczkę. Można było minimalnie dostrzec, że AVEZ chce wrócić ponownie, jak na pierwszej mapie, ale skończyło się tylko na trzech rundach. Chęć wygrania oraz odwetu zawodników Adriana “IMD” Piepera była tak wielka, że Mirage padł ich łupem.

Overpass

Mapą stanowiącą o udziale w wielkim finale ESL Mistrzostw Polski był Overpass. Start tego spotkania należał do Illuminar, które pomimo porażki w dwóch pierwszych rundach zdołało wyjść na prostą i wygrać pierwszą połowę Overpassa 9:6. Po zmianie stron Paweł “reatz” Jańczak i spółka zwiększyli przewagę o dwa punkty (11:6). Dłużne nie zostawały Ośmiorniczki, ponieważ odpowiedziały także dwoma odsłonami. Później Illuminar dopięło swego i dokończyło spotkanie poprzez triumf w pięciu kolejnych rundach. Tym samym Illuminar wystąpi w jutrzejszym finale ESL Mistrzostw Polski.

Illuminar 2:1 AVEZ – Vertigo 20:22, Mirage 16:8, Overpass 16:8

Drugi półfinał rozpocznie się już za chwilę. Wisła All in! Games Kraków zmierzy się z Actiną PACT. Transmisję ze spotkania znajdziecie pod tym linkiem.