Illuminar pnie się po awans do ECS Season 8 Europe Pinnacle Cup!

Autor: Mateusz Olczyk

Dzięki zwycięstwu z Copenhagen Flames, Illuminar idzie w ślady PACT, stając się drugim polskim zespołem w półfinałach kwalifikacji do 8 sezonu ECS Europe Pinnacle Cup!

Pierwszą mapą tego starcia był Nuke, którego świetną serią otworzyli zawodnicy Copenhagen Flames. Dopiero po pięciu rundach nasi rodacy z Illuminar zdołali doprowadzić do przełamania, które trwało jednak wyjątkowo krótko, bowiem Duńczycy błyskawicznie wrócili do bezwzględnego dominowania swojego oponenta. Polacy zdołali zdobyć jeszcze kilka pojedynczych punktów, acz potężna przewaga 11:4 na koniec pierwszej połowy należała oczywiście do drużyny AcilioN’a. Po zmianie stron nie zobaczyliśmy niestety poprawy – kolejna świetna, pięciopunktowa seria ze strony Duńczyków pozwoliła im zamknąć Nuke z rezultatem 16:4.

Drugą z wybranych na ten mecz map było Vertigo. Rozgrywka tutaj zaczęła się od zwycięstwa Illuminar w dwóch pierwszych rundach, i choć ich przeciwnicy dość szybko zaczęli odrabiać straty, to Polacy pokazali się w końcu z lepszej strony. Mimo początkowych trudności, ich przewaga powoli rosła, by na koniec pierwszej połowy wynosiła już 9:6. Również po zmianie stron zespół oskarish’a nie zwolnił tempa. Druga połowa zaczęła się od trzech wygranych rund pod rząd i mimo prób odzyskania kontroli nad przebiegiem starcia ze strony Copenhagen Flames, zawodnicy Illuminar zatriumfowali na drugiej mapie z prowadzeniem 16:11.

Decydującą mapą było Inferno, gdzie spotkanie przybrało totalnie niespodziewany obrót – Polacy całkowicie zdominowali przebieg starcia na trzeciej mapie. W pierwszej połowie Duńczycy kompletnie nie byli w stanie obronić się przed natarciami Illuminar, w wyniku czego na ich konto wpadło zaledwie kilka pojedynczych punktów. Nasi rodacy pierwszą połowę zamknęli z przewagą 11:4 i wszystko wskazywało na to, że rozgrywka nieubłaganie zmierza ku końcowi. Po zmianie stron zobaczyliśmy nie do końca to, czego można było się spodziewać po przebiegu rozgrywki w pierwszej połowie. Acilion i spółka zdołali zaliczyć na swoje konto jeszcze sporo rund zanim Polacy zdołali zakończyć spotkanie. Na szczęście udało się to w końcu – mimo problemów, Illuminar zamknęli starcie z wynikiem 16:12.

Illuminar vs Copenhagen Flames – 2:1