Illuminar ulega forZe po dogrywce

Autor: Kamil Kowala

Nie tak start ESEA MDL wyobrażali sobie zawodnicy sobie Illuminar Gaming. Innocent i spółka mimo dobrej gry ulegli forZe wynikiem 19:15 i tym samym mają w lidze bilans 0-2.

Starcie na Nuke’u rozpoczęło się od szybkiego, skutecznego ataku pistoletowego Rosjan i jeszcze szybszej odpowiedzi Polaków w kolejnej potyczce. Nasi rodacy w przeciwieństwie do rywala nie dali się zaskoczyć i pewnie zamknęli dwie kolejne rundy. Prowadzenie niestety dość szybko zostało zniwelowane, a do głosu znów doszło forZe. Przeciwnik naszych ulubieńców sprawnie zdobył przewagę za sprawą, chociażby wspaniałych akcji xsepowera. Nie oddali jej do końca połowy, przez co nadwiślański skład w drugą część wchodził z trzema punktami deficytu.

Ten stopniał w tempie gór lodowych Arktyki i przy stanie 9:9 można powiedzieć, że spotkanie rozpoczęło się od nowa. Druga część batalii to kilka znaczących zwrotów akcji, aczkolwiek koniec końców nie zobaczyliśmy rozstrzygnięcia w regulaminowym wymiarze rund. Na serwerze doszło do dogrywki, w której większym zdecydowaniem popisali się rywale z Rosji. ForZe pewnie wykorzystywało każdy błąd Illuminar i nie oddało nawet oczka, dzięki czemu wygrało wynikiem 19:15. Dla naszych rodaków jest to już druga porażka w tym sezonie ESEA MDL. Pierwszą odnieśli wczoraj w spotkaniu z Heretics.

Illuminar Gaming vs forZe – 15:19 (Nuke)