Illuminar z pierwszą porażką w European Champions Cup

Autor: Paulina Szymak

Illuminar po pierwszym rozegranym meczy w ramach European Champions Cup zaliczyło wpadkę. Na ich drodze do sukcesu stanęła ekipa Gambit Yougsters, która zwyciężyła dzisiejszy pojedynek.

Overpass z pewnością nie należał do najbardziej owocnych w wykonaniu Illuminar, gdyż to ekipa Gambit Youngsters rozpoczęła od zgarnięcia na swoje konto sześciu oczek z rzędu. Dopiero siódma runda przyniosła przełamanie dla polskiego teamu, jednak jak się okazało, zaledwie dwupunktowe (2:6). Pomimo usilnych prób ratowania sytuacji ze strony Polaków, nie da się mówić o spektakularnych efektach, gdyż Gambit doskonale radziło sobie z odbieranie nacierającego przeciwnika, dzięki czemu do końca pierwszej połowy mogli zobaczyć wynik 10:5. Po zmianie stron, chociaż mogłoby się wydawać, że Illuminar jest gotowe do powrotu (8:11), niestety nie zobaczyliśmy comebacku, gdyż Rosjanie oddając już tylko jeden punkt zakończyli de_overpass 16:9.

Train zdecydowanie należał do bardziej wyrównanych, tym bardzie na początku, gdzie obie drużyny walczyły o każdy punkt w stawce (4:2). W końcu to Illuminar zaczęło wysuwać się na kilkupunktowe prowadzenie (7:4), jednak ich dobra passa szybko została przerwana przez Gambit Youngsters, które bez problemu wyrównało, a nawet wysunęło się o jedno oczko do przodu (8:7). I po raz kolejny po zmianie stron można by się pokusić o stwierdzenie, że Polacy są w stanie wygrać jeszcze to spotkanie, gdy na ich koncie spoczął jedenasty punkt po zmianie stron. Lecz i tym razem ekipa z Rosji przekreśliła ich szanse, kończą de_train, a także cały mecz wynikiem 16:12.

Illuminar – 0:2 – Gambit Youngsters
de_overpass – 9:16
de_train – 12:16