Immortals i Cloud9 trafią na kwalifikacje do majora

Właśnie zakończył się amerykański minor, będący swoistym przedbiegiem przed ostateczną walką o udział na majorze. Tym samym Cloud9 i Immortals zamykają listę szesnastu drużyn, które zagrają w decydujących kwalifikacjach.

Ku zaskoczeniu, w pierwszym spotkaniu obu wymienionych ekip lepsze było Immortals. Najpierw na Cobblestone, gdzie pomimo przewagi amerykanów 7:1 ostatecznie wyszli na prowadzenie, ucinając jeden punkt w mapach z rezultatem 16:11. Następnym polem bitwy był klasyk z CS 1.6 – Dust2. Tym razem pierwsze rundy należały do Brazylijczyków i swoje prowadzenie utrzymali znacznie dłużej. Do końca pierwszej połowy widzieliśmy 10:5, a zmiana stron zwiastowała dość szybki finał dzięki wygranej “pistoletówce”. Na szczęście, Cloud9 chociaż jeszcze trochę powalczyło. Nie wystarczyło to jednak i ostatecznie musieli oddać slota przeciwnikom z Immortals.

C9 spadło do finału drabinki przegranych, gdzie czekało na nich TSM. Koledzy “autimatica” nie mieli zbyt wiele do powiedzenia na Train. Do połowy przegrywali 3:12, a zmiana stron nie przyniosła im udanej pistoletówki. Szybka przeprawa zakończona 3:16 dla Cloud9 zmieniła się w bardziej intensywną “wymianę zdań” na Cache. Tutaj TSM powalczyło nieco bardziej. Do końca pierwszej połowy zgarnęli baty 4:11. Szczęśliwie dla nich obudzili się po stronie CT, jednak nadrobienie tak dużej przewagi przeciwnika okazało się zbyt trudne. Finalnie Cloud9 zamknęło serię wynikiem 16:13. Razem dało to 2:0.

Oznacza to, że Cloud9 wraz z Immortals dołączają do 14 innych drużyn, które powalczą w kwalifikacjach o 8 miejsc na majorze.