Imperial zwycięzcą DreamHack Summer 2018!

Autor: Paweł Wilk

Transfer Kevina ”kRYSTALa” Amenda przyniósł Imperial pierwszy sukces. Europejski miks pokonał dziś OpTiC Gaming w finale DreamHack Summer 2018 i zgarnął pierwsze miejsce.

Poniedziałkowe spotkanie w Jönköping od samego początku kontrolowane było przez ekipę Jespera ”TENZKI’ego” Plougmanna. Rywalizacja na Overpassie – wybranym przez Duńczyków – zaczęła się od pewnych ataków Imperial, które dały im prowadzenie 9 do 6. W drugiej połowie Plougmann wraz z kolegami zagrał na jeszcze wyższym biegu, co skończyło się dominacją i oddaniem OpTiC tylko jednej rundy.

René ”cajunb” Borg i spółka mieli więcej do powiedzenia Mirage’u. W pierwszej połowie kibice oglądali naprawdę wyrównaną walkę, a po regulaminowych rundach prowadzenie 8:7 było na koncie Imperial. W roli terrorystów oprawcy AGO z fazy grupowej zagrali bardzo mądrze i zdołali zakończyć finał przez straty mapy.

Imperial 2:0 OpTiC Gaming

de_Overpass – 16:7
de_Mirage – 16:12

Udany debiut Kevina ”kRYSTALa” Amend zakończył się nagrodą w postaci 50 tysięcy dolarów. Srebrni medaliści musieli zadowolić się czekiem na 20 tysięcy dolarów.