Imponujący come-back i porażka w dogrywce w wykonaniu PACT

PACT

Co to był za come-back na trzeciej mapie! PACT wrócił z wyniku 2:13, ale ostatecznie przegrał z Unique w ramach 1/4 finału turnieju WINNERS league Season 2 Europe.

Pierwszą mapą spotkania był Mirage wybrany przez Unique. Po wygranej pistoletówce skład regionu CIS jednak przestał regularnie punktować i miał problem przede wszystkim z obronieniem podłożonej bomby. Wystarczy wspomnieć, że PACT wygrał aż pięć rund, w których odbijał bombsite. Ostatecznie po pierwszej połowie Polacy wygrywali 9:6 i mieli całkiem duże szanse na zwycięstwo. Po zmianie stron Unique jednak udowodniło, dlaczego wybrali tę mapę, prezentując niemal bezbłędną grę po CT. PACT nie potrafił nawet przedrzeć się na bombsite i w rezultacie przegrał 10:16.

Drugą mapą był Nuke- wybór PACT. Piotr “morelz” Taterka i spółka rozpoczęli grę po trudniejszej stronie TT, jednak dobrze sobie radzili. Na tyle dobrze, że po pierwszej połówce wynik balansował na granicy remisu. Po zmianie stron Polacy już kompletnie dominowali przeciwników, wygrywając rundę za rundą. Ostatecznie wynik wyniósł 16:10 dla PACT, a najlepiej na serwerze radził sobie Kamil “Sobol” Sobolewski, który zdobył 26 fragów.

Trzecią mapą był Overpass. Będąc kibicami PACTu można było przeżyć tutaj istny roller-coaster emocji. Polacy rozpoczęli od wygrania pistoletówki i kolejnej rundy. Nikt się w tym momencie nie spodziewał, że to będą ostatnie punkty Polaków w pierwszej połowie. Na pierwszym swoim fullu do głosu doszła drużyna Unique i zaczęła istną masakrę na przeciwnikach. Wynik przed zmianą stron nie był optymistyczny, wynosił bowiem 13:2 dla rosyjsko-białorusko-łotewskiego składu. Polacy po przejściu na stronę CT jednak pokazali kawał dobrego CSa i rozpoczęli come-back. Przez pierwsze osiem rund żaden z naszych rodaków nie musiał nawet walczyć w clutchu, rywale sami podchodzili pod celownik i padali na ziemię. Kolejne punkty wpadały na konto PACTu, Polacy w końcu doprowadzili nawet do remisu! Później jednak Unique przeprowadziło udany atak na bombsite dolny i miało punkt meczowy. Za drugim razem Polacy jednak lepiej się na tego typu atak przygotowali i doprowadzili do dogrywki. Tę niestety lepiej rozpoczęła drużyna z regionu CIS, z łatwością wchodząc na bombsite A. PACT mimo walki nie zdołał jednak wygrać ani jednej rundy po stronie TT. Tym samym Polacy mogą czuć ogromny niedosyt, bo odrobili ogromną stratę, a mimo to przegrali.

PACT 1:2 Unique – Mirage 10:16, Nuke 16:10, Overpass 17:19