IzakTV

Strona główna » inSTREAMLY, czyli startup łączący znane marki z twórcami live-streamów pozyskał 4 800 000 złotych!

inSTREAMLY, czyli startup łączący znane marki z twórcami live-streamów pozyskał 4 800 000 złotych!

Autor: Michał Maćkowski
inSTREAMLY

Warszawski startup inSTREAMLY, twórca platformy łączącej znane marki z twórcami treści na żywo, pozyskał dofinansowe w wysokości 4 800 000 złotych. Otrzymane środki pozwolą spółce przeprowadzić ekspansję na kolejne zagraniczne rynki. W inwestycji udział wzięły Supernode Global, Colopl Next i PKO VC.

Globalny rynek live streamingu wyceniany jest na 70 miliardów dolarów i oczekuje się, że w ciągu najbliższych kilku lat jego wartość przekroczy trzykrotność tej kwoty. Dynamiczny wzrost jego popularności, szczególnie wśród pokolenia Z, został szybko zauważony przez duże firmy, których klientami są młodzi ludzie. Początkowo zawieranie umów sponsorskich w live streamingu było jednak niezwykle trudne. Tylko najwięksi twórcy z setkami tysięcy obserwujących byli w stanie nawiązać współpracę z dużymi markami, pozostawiając większość streamerów bez dostępu do tego typu zarabiania. Dzięki platformie inSTREAMLY wszyscy twórcy treści na żywo zyskują dostęp do ofert sponsorskich. Za pośrednictwem rozwiązania oferowanego przez spółkę, streamerzy mogą rozwijać się i zarabiać na swojej pasji, a marki docierać do bardzo zaangażowanych społeczności mikro-streamerów, które dostarczają tyle samo wyświetleń przy dużo wyższym współczynniku konwersji.

inSTREAMLY, zostało założone w 2019 roku przez zespół profesjonalistów z branży live streamingu i marketingu. W ramach inwestycji, w której udział wzięły Supernode Global, Colopl Next i PKO VC, spółka pozyskała teraz 4 800 000  złotych dofinansowania. Zdobyte środki pozwolą inSTREAMLY przeprowadzić ekspansję na kolejne zagraniczne rynki.

Jeżeli nie wiecie co to jest inSTREAMLY i chcielibyście poznać bliżej markę odsyłamy Was do naszego ostatniego wywiadu, w którym porozmawialiśmy ze współzałożycielką projektu – Wiktorią Wójcik.