INTZ oraz Envy przechodzą dalej w Amerykańskim Minorze

Autor: Filip Woszczek

Miniona środa była dniem dużej dawki emocji dla drużyn, które przetrwały kolejny dzień w amerykańskim Minorze. Envy oraz INTZ otrzymują awans do fazy playoff.

W pierwszym pojedynku, Team One zapewniło sobie zwycięstwo przeciwko eUnited. Na Cache, wybranym przez Amerykanów, Brazylijczycy rozpoczęli mapę bardzo słabo, nie mogąc się odnaleźć przegrywali 0-10. Gdy pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13-2 dla eUnited, niespodziewany comeback ze strony Team One odwrócił faworyta meczu i umożliwił im wygranie mapy wynikiem 16-14. Na Inferno zobaczyliśmy jednostronny pokaz umiejętności Brazylijczyków z wynikiem 16-4.

W brazylijskim derby Imperial zagrało przeciwko INTZ w meczu decydującym grupy A. Na Overpassie będącym pickiem Imperial, INTZ nie napotkało jednak problemów z pokonaniem rywala, mapa zakończyła się wynikiem 16-9. Inferno pokazało, że Imperial potrafi również wygrać map pick przeciwnika, tym razem z rezultatem 16-8. Na mapie decydującej – Mirage, zobaczyć można było nieco zacięty pojedynek, lecz INTZ zdołało wrócić do meczu i zakończyło mapę wynikiem 16-10 jednocześnie eliminując Imperial z Minora.

W międzyczasie, Team One zagrał decydujące spotkanie z Envy i wysunął się na prowadzenie po Trainie tracąc tylko osiem rund. Dust2 okazał się być jeszcze bardziej wyrównany niż jakiekolwiek dotychczasowe pojedynki. Zobaczyliśmy zatem dogrywkę, która padła łupem Envy (19-17). Na decydującym Overpassie również nie zabrakło wyrównanej gry. Tym razem to Amerykanie okazali się lepsi i zamknęli mecz 16-14 eliminując Team One.

Na sam koniec zostało starcie INTZ przeciwko Bravado. Zaczęło się od Inferno, gdzie Brazylijczycy gładko pokonali południowoafrykańską drużynę wynikiem 16-3. Graczom INTZ udało się obronić własnego picka, którym był Mirage, więc wynik 16-10 przypieczętował rezultat w postaci 2-0 pozwalając im na awans do playoff’ów.

W czwartek o godzinie 17:15 rozpoczną się rozgrywki półfinałowe Amerykańskiego Minora: