IzakTV

Strona główna » Izako Boars gra dziś o awans do ESEA Premier! Polskie ekipy zaczynają walkę w Spring Sweet Spring

Izako Boars gra dziś o awans do ESEA Premier! Polskie ekipy zaczynają walkę w Spring Sweet Spring

Autor: Krzysztof Sarna

Ten dzień ma szansę na przejście do historii. To wszystko za sprawą Izako Boars, którzy rozegrają dzisiaj finałowe starcie w play-offach 36. sezonu ESEA Advanced. Dzięki wygranej “Dziki” awansują do ESEA Premier.

Jednak nie tylko hitowe starcie z udziałem Izako Boars nas dzisiaj czeka. Po trzech odsłonach Snow Sweet Snow nadszedł czas na pierwszą edycję Spring Sweet Spring, jednak zasady gry będą identyczne, a jedynie nazwa inna. 

Rodzime ekipy występują w grupie E Spring Sweet Spring 1 Regionals. Na tym etapie mamy cztery drużyny z Polski, jednak w ostateczności do drugiego etapu kwalifikacji przejdą dwie drużyny. Wszystko rozpocznie się już o godzinie 9:00, kiedy to toczyć się będą jednocześnie dwa starcia. W jednym Illuminar Gaming zmierzy się z HONORIS. Po raz ostatni te formacje mierzyły się w na tym samym etapie, tyle że w Snow Sweet Snow 3. Miało to miejsce 16 marca i formacja Filipa “NEO” Kubskiego oraz Wiktora “TaZa” Wojtasa zwyciężyła 2:1. Równocześnie swoje siły sprawdzi Izako Boars oraz M1 EDEN, które w turnieju występuje za MAD DOG’S PACT. Natomiast o 12:00 odbędą się jeszcze dwa starcia, jedno zadecyduje o awansie do dalszego etapu, natomiast drugie o pozostaniu w pierwszym etapie kwalifikacji. 

O godzinie 19:00 wrócimy do play-offów 36. sezonu ESEA Premier. Wczorajszy dzień przyniósł nam wiele rozczarowań, wszak wszystkie trzy mecze polskich ekip zostały przegrane. Tym samym rodzime zespoły spadły do dolnej drabinki. Już przed rozpoczęciem dzisiejszych potyczek wiemy, że pożegnamy się z minimum jedną, a w najgorszym przypadku nawet dwoma zespołami. To wszystko za sprawą meczu Anonymo Esports z Wisłą All iN! Games Kraków. W dolnej drabince niestety każda porażka wiąże się z odpadnięciem i tym samym zakończeniem zmagań w ESEA Premier. “Anonimowi” przegrali wczoraj z SAW, natomiast Biała Gwiazda nie sprostała Sprout. Jednocześnie x-kom AGO będzie walczyć ze szwedzkim Apeks. “Jastrzębie” były wczoraj bliskie pokonania ex-Winstrike, ale niestety się nie udało. Natomiast skandynawska formacja została zmiażdżona przez Nemigę. 

Do największego hitu jednak dojdzie o godzinie 20:30, kiedy to Izako Boars rozegra mecz premiowany awansem do 37. sezonu ESEA Premier. Już na samą myśl o tym pojedynku jesteśmy nastawieni optymistycznie, ponieważ “Dziki” dzięki dobrej grze do wielkiego finału awansowały z górnej drabinki, przez co już prowadzą w spotkaniu 1:0. Do triumfu potrzebują jeszcze wygrać dwie mapy, ponieważ ten pojedynek rozgrywać się będzie w formacie BO5. IB aktualnie jest 63. drużyną światowego rankingu HLTV, podczas gdy Albańczycy okupują 55. miejsce. BLINK miało zdecydowanie cięższą drogę, ponieważ musiało przejść od pierwszej rundy dolnej drabinki aż do konsolidacyjnego finału, by znaleźć się w dzisiejszych zawodach. Co więcej, spotkanie zostanie skomentowane przez Piotra “Izaka” Skowyrskiego, a więc tego po prostu przegapić nie można.

Harmonogram na środę prezentuje się następująco:

9:00 | Illuminar Gaming vs. HONORIS – BO3 [Transmisja]

9:00 | Izako Boars vs. M1 EDEN – BO3 [Transmisja]

12:00 | Mecz zwycięzców grupy E Spring Sweet Spring – BO3 [Transmisja]

12:00 | Mecz eliminacyjny grupy E Spring Sweet Spring – BO3 [Transmisja]

19:00 | Anonymo Esports vs. Wisła All iN! Games Kraków – BO3

19:00 | x-kom AGO vs. Apeks – BO3 

20:30 | Izako Boars vs. BLINK – BO5 [Transmisja]