IzakTV

Strona główna » Izako Boars i M1 EDEN z awansem do Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej!

Izako Boars i M1 EDEN z awansem do Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej!

Autor: Marcin Kapusta

Izako Boars i M1 EDEN to drużyny, które są już pewne występu w Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej. Turniej odbędzie się na LAN-ie w Gdańsku!

Zamknięte kwalifikacje do nadchodzących rozgrywek już za nami. W kolejce inauguracyjnej doszło do sporych niespodzianek, wszak PGE Turów Zgorzelec pokonało Pompę, a nowy skład AVEZ wyeliminował graczy Tarczyńskiego Protein Teamu Na poziomie półfinałów M1 EDEN wygrało z reprezentantami dolnośląskiego klubu, natomiast Dziki poradziły sobie z Ośmiornicami. Warto nadmienić, że watahę wspierali Arkadiusz “Vegi” Nawojski oraz Karol “Enzo” Lasota, znany z występów w los kogutos. Tym samym oba zespoły zwieńczyły awans do lanowego wydarzenia.

W Superpucharze Polskiej Ligi Esportowej, który ma odbyć się w dniach 9-11 lipca na gdańskim LOTOS Stadionie, zobaczymy cztery drużyny. Dwie wyłoniono już na drodze eliminacji, a kolejne dwie otrzymają bezpośrednie zaproszenia od organizatorów. Jeżeli chodzi o format turnieju, to zastosowano w nim drabinkę pojedynczej eliminacji, przez co każda porażka oznacza pożegnanie z dalszą grą. Wszystkie spotkania odbędą się w tradycyjnym systemie BO3 (do dwóch wygranych map). Zwycięzca zgarnie całą pulę nagród, czyli okrągłe 25 tysięcy złotych.

Więcej informacji na temat eventu, który przyniesie kibicom wiele atrakcji, znajdziecie w tym artykule.