Izako Boars pożegnało się z szansami na awans do ESEA MDL!

Autor: Michał Maćkowski

Niestety nie zobaczymy Izako Boars w przyszłym sezonie ESEA MDL. Polacy w dolnej drabince okazali się gorsi od ALTERNATE aTTaX, co spowodowało pożegnaniem się z fazą pucharową ESEA Advanced.

Izako Boars rozpoczęło pojedynek z Niemcami na mapie Mirage. Początek był naprawdę dla Polaków obiecujący, ponieważ udało się wygrać pierwsze trzy rundy. Niestety chwilę później nasi sąsiedzi szybko wrócili do spotkania i doprowadzili do remisu. Przy stanie 3:3 dominację rozpoczęła natomiast ekipa Mateusza “TOAO” Zawistowskiego, która po pierwszej połowie prowadziła 10:5. Niestety po zmianie stron gra się wyrównała i ALTERNATE aTTaX doprowadziło do remisu ze stanu 9:15. Niestety ale w drugiej dogrywce nasi rodacy ulegli rywalom, przez co awans do ESEA MDL się oddalił.

Druga mapa i to koniec marzeń o powrocie do ESEA MDL. Ponownie pierwsza połowa napawała optymizmem polskich kibiców, jednak po przejściu Izako Boars do terrorystów gra rozpadła się na kawałki, przez co nasi rodacy nie potrafili przedrzeć się przez obronę Niemców. To spowodowało przegraniem drugiej mapy wynikiem 9:16 i pożegnaniem się z szansami na  do wyższej klasy rozgrywkowej.

Izako Boars vs ALTERNATE aTTaX – 0:2

• Mirage – 19:22
  • Overpass – 9:16