Izako Boars przetrwało pierwszy dzień EDC. Wisła wygrała pierwszy mecz w ESEA Premier

Autor: Krzysztof Sarna

Środowe rozgrywki polskich drużyn dobiegły końca. Izako Boars z mieszanymi wynikami w drugim sezonie EDC. Z kolei Wisła Kraków wygrała pierwsze spotkanie w 36. sezonie ESEA Premier.

W pierwszym spotkaniu Izako Boars wygrało z K23 ma Vertigo, chociaż łatwo na pewno nie było. “Dziki” w pierwszej połowie grały po stronie terrorystów i wygrało 10:5. Po przerwie Polacy jeszcze bardziej zwiększyli swoją przewagę i już tylko dwie rundy dzieliły ich od zwycięstwa (14:5). Jednak to właśnie w tym momencie wydarzyło się coś niespodziewanego, ponieważ K23 wróciło do spotkania i potrzebna była dogrywka. W niej na szczęście Daniel “STOMP” Płomiński i spółka przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Dzięki zwycięstwu wataha rozgrywała kolejne spotkanie, spotkanie zwycięzców. Oponentem podopiecznych Bartosza “Hypera” Wolnego było czeskie Sinners. Mecz zainicjowało Vertigo, które tym razem IB przegrało, ale za to Train, z którego słyną Polacy, po dogrywce powędrował na ich konto. Jednak na Nuke’u ekipie znad Wisły nie poszło, choć było bardzo blisko. “Nasi” już w czwartek o godzinie 15:00 zmierzą się w decydującym starciu ze zwycięzcą pojedynku K23 vs. Movistar Riders.

Na sam koniec dnia Wisła All in! Games Kraków wygrała swoje pierwsze starcie w 36. sezonie ESEA Premier. Biała Gwiazda pokonała GamerLegion, ale nie obyło się bez trzech map. Ovperass wybrany przez GL został również wygrany przez Williama “dobbo” Dobsona i spółkę. Klub z Krakowa jednak zrewanżował się na Trainach i to dostanie, ponieważ przeciwnik zdobył zaledwie dwa punkty. Lokacją decydującą o zwycięstwie był Nuke, a na nim obserwować mogliśmy sporo walki. Więcej zimnej krwii mieli w sobie jednak Wiślacy.

Środowe wyniki spotkań polskich ekip prezentują się następująco:

Izako Boars 1:0 K23 – Vertigo 19:15

Izako Boars 1:2 Sinners – Vertigo 10:16, Train 25:23, Nuke 14:16

Wisła All in! Games Kraków 2:1 GamerLegion – Overpass 9:16, Train 16:2, Nuke 14:16