Izako Boars ulega Gambit Youngsters na LOOT.BET Season 3

Autor: Mateusz Olczyk

Izako Boars nie pociągnęło passy zwycięstw na LOOT.BET Season 3. Starcie z Gambit Youngsters zakończyło się porażką 2:0.

Pierwszą z map tego starcia było Inferno, które wygraną pistoletówką otworzyli polscy zawodnicy. Po tym zdobyli jeszcze dwa punkty nim potyczka zamieniła się w prawdziwą rzeźnię z Gambit Youngsters w roli oprawcy, który bez wytchnienia młócił Dziki niemalże do samego końca pierwszej połowy. Nasi rodacy dopiero w rundzie numer 13. przerwali passę przeciwnika, tylko po to by oddać mu również dwie pozostałe – na zmianę stron Rosjanie stawili się z ogromną przewagą 11:4.
Izako Boars jako taki opór pokazało dopiero po zrzuceniu pancerzy antyterrorystów, bo choć pierwsze rundy drugiej połowy należały do graczy spod znaku czerwonej gwiazdy na tarczy, to późniejsze powoli zaczynały rozpalać nadzieje na comeback. Konsekwencje tragicznego wyniku sprzed zmiany stron nie dały jednak o sobie zapomnieć i kilka rund wystarczyło by Vladislav “nafany” Gorshkov i jego zespół zamknęli mapę z wynikiem 16:11.

Drugą mapą był Train, którego czteropunktową serią zaczęli zawodnicy Gambit YoungstersDziki ponownie nie były w stanie poradzić sobie z oponentem, w wyniku czego na ich konto znowu wpadły zaledwie cztery rundy przez całą pierwszą połowę. Rosjanie z wynikiem 11:4 znaleźli się niebezpiecznie blisko zwycięstwa.
Po zmianie stron, podobnie jak na pierwszej mapie, zobaczyliśmy zupełną odmianę gry Polaków. Runda za rundą lądowała na ich koncie, jednak równiueż tym razem nie wystarczyło to by zwyciężyć – zawodnicy Gamibt YO w ostatniej chwili zamknęli drugą mapę 16:13, wygrywając tym samym całe spotkanie.

Izako Boars vs Gambit Youngsters – 0:2

• Inferno – 11:16
  • Train – 13:16