Izako Boars ulega Tricked w półfinałowym starciu kwalifikacji do GG League 2019

Autor: Mateusz Olczyk

Półfinałowe starcie między Izako Boars i Tricked na kwalifikacjach Good Game League 2019 dobiegło właśnie końca. Niestety Polakom zabrakło sił by dostać się do finału.

Pierwszą z zaplanowanych na to spotkanie map był Overpass, gdzie nasi rodacy zaczęli od grę od strony broniącej. Zwycięstwo w pistoletówce zapewniło im niewielką przewagę na początek i choć zawodnicy Tricked starali się odrobić straty, to Izako Boars pozostawali na prowadzeniu przez sporą część pierwszej połowy. Sytuacja zmieniła się diametralnie w rundzie nr. 9, kiedy to HUNDEN i spółka pociągnęli świetną, 6-o punktową serię, dzięki której pierwszą połowę udało im się zamknąć z rezultatem 8:7.
Podobną serią zaczęła się druga część mapy – Duńczycy ponownie zaliczyli na swoje konto 6 rund pod rząd, zwiastując tym samym rychły koniec meczu. Chociaż Dziki próbowały wrócić jeszcze do starcia, Tricked szybko ucięli wszelkie nadzieje na comeback, zamykając pierwszą mapę 16:11.

Drugą mapą było Inferno, na którym zaczynający po stronie atakującej Izako Boars, weszli w starcie w fenomenalnym stylu, kompletnie dominując przez prawie całą, pierwszą połowę. Zawodnicy z Danii nie dawali sobie rady w obronie, a dłuższą serię zdołali pociągnąć dopiero w 10 rundzie, co nie wystarczyło rzecz jasna do wyjścia na prowadzenie. Dziki zamknęły pierwszą część starcia z prowadzeniem 9:6.
Po zmianie stron, zmianie nie uległa na całe szczęście gra polskiej formacji – ponownie dominowali od samego początku i choć Duńczycy próbowali walczyć jeszcze o comeback, ostatecznie to nasi rodacy zatriumfowali na drugiej mapie z wynikiem 16:10.

Decydującą mapą tego starcia był Mirage, gdzie Polacy zaczęli po stronie antyterrorystów. Tutaj niestety sprawy przybrały tragiczny wręcz obrót, ponieważ Tricked totalnie przejęło kontrolę nad przebiegiem starcia, swojemu oponentowi oddając jedynie 2(!) rundy. Pierwszą połowę zamknęli z miażdżącą przewagą 13:2.
Ostatnia pistoletówka w tym meczu i pierwsza runda po niej wpadły jeszcze na konto Izako Boars, jednak nie poprawiło to beznadziejnej sytuacji naszych rodaków. Duńczycy szybko zakończyli pierwszą mapę 16:4, wygrywając tym samym całe spotkanie.

Izako Boars vs Tricked– 1:2

• Overpass – 11:16
  • Inferno – 16:10
  • Mirage – 4:16