IzakTV

Strona główna » Izako Boars z awansem do Spring Sweet Spring 1!

Izako Boars z awansem do Spring Sweet Spring 1!

Autor: Krzysztof Sarna

Po bardzo trudnym tygodniu udało się! Udało się awansować Izako Boars do głównego turnieju Spring Sweet Spring 1. W międzyczasie Polacy przegrali debiutanckie starcie w dziewiątym sezonie LOOT.BET-a.

Zanim jednak Izako Boars wygrało mecz o awans do Spring Sweet Spring 1 rozgrywało spotkanie z młodymi talentami Natus Vincere. Starcie to odbywało się w ramach dziewiątego sezonu LOOT.BET-a. 

Pojedynek ten okazał się jednak przegrany, wszak to ekipa z regionu CIS wygrała 2:1. IB doskonale rozpoczęło zawody od triumfu na Duście, gdzie przez cały czas trwania tej areny kontrolowało wynik, czego dowodem jest 16:7. Pierwsze problemy pojawiły się na wybranych przez podopiecznych Bartosza “Hypera” Wolnego pociągach. To właśnie na lokacji, z której wręcz słynie Izako Boars wygrał ukraińsko-rosyjski kolektyw, który mylił się osiem razy. Decydującą mapą było zatem Vertigo. Na nim sytuacja z Traina wręcz się powtórzyła, bo ekipa znad Wisły ponownie nie mogła dojść do głosu. “Dziki” na swym koncie uzbierały siedem punktów, a cały mecz przegrały 1:2.

Zdecydowanie lepsze okazało się to drugie starcie, bo te okazało się zwycięskie. Izako Boars pokonało 2:0 Galaxy Racer. Mecz zainicjowało Vertigo wybrane przez zawodników ze Szwecji. Ci wygrali dwie pierwsze odsłony po stronie broniącej, ale to Hubert “szejn” Światły i spółka zdominowali pierwszą część, bo prowadzili 10:5. Po przerwie było już niezmiernie blisko by objąć prowadzenie, bo po chwili na tablicy wyników widniało 14:6. Galaxy Racer jeszcze włączyło się na chwilę do walki, bo dopisało do swojego konta kilka oczek, ale skończyło się na jedenastu. Drugą i jak się okazało ostatnią areną był Dust. Polacy wystartowali, grając w ataku i mimo że przegrali pierwszą połowę, tak zaprezentowali się w niej nadwyraz dobrze, bo przecież tracili do oponenta tylko punkt. Po zmianie stron nadwiślański zespół wysunął się na prowadzenie 11:8. Coś jednak zgasło w szeregach “Dzików”, bo te w sześciu kolejnych odsłonach musiały uznać wyższość rywala i przegrywały 11:14. To po tym nastąpiło coś niesamowitego, ponieważ Polacy wygrali pięć odsłon z rzędu i wygrali całe spotkanie 2:0. Tym samym Izako Boars już w poniedziałek rozpocznie zmagania w głównym etapie Spring Sweet Spring 1.

Piątkowe wyniki prezentują się następująco:

Izako Boars 1:2 NAVI Junior – Dust2 16:7, Train 8:16, Vertigo 7:16

Izako Boars 2:0 Galaxy Racer – Vertigo 16:11, Dust2 16:14