IzakTV

Strona główna » Izako Boars zagra dziś o przetrwanie, a Wisła Kraków o awans w SSS 2 Regionals

Izako Boars zagra dziś o przetrwanie, a Wisła Kraków o awans w SSS 2 Regionals

Autor: Krzysztof Sarna

Rozgrywki Spring Sweet Spring 2 Regionals trwają w najlepsze. Dziś jednak czeka nas ich przed ostatni dzień. Sytuacja Polaków jest podzielona, no bo Izako Boars zagra dziś o życie. Natomiast Wisła All iN! Games Kraków powalczy o awans do głównego etapu zawodów. 

Z pewnością aktualna sytuacja jest daleka od idealnych, ale nie pozostaje nic innego jak walczyć. Już dzisiaj Wisła może przypieczętować awans do fazy głównej. Zdecydowanie trudniej ma Izako Boars, bo ta drużyna musi wygrać dwa spotkania z rzędu. 

No i właśnie “Dziki” rozpoczną swoje spotkanie o godzinie 9:00. Oponentem podopiecznych Bartosza “Hypera” Wolnego będzie OFFSET, a więc także ekipa, której bilans wynosi 1-2. Zespół z Portugalii nie poradził sobie w meczach z Lyngby Vikings i KOVĄ, ale pokonał Ambush. Natomiast rodacy górowali nad GORILLAZ, ale nie dali sobie rady w potyczkach z Fiend i Gamer Legion. Dzisiejszy mecz będzie bardzo ważny dla obu tych drużyn, bo przegrany pożegna się z rozgrywkami Spring Sweet Spring 2 Regionals. Natomiast przegrany już jutro zawalczy w decydującym meczu premiowanym awansem o krok dalej. Po raz ostatni do konfrontacji między tymi zawodnikami doszło 29 kwietnia w ramach 9. sezonu LOOT.BET-a. Wtedy lepsi okazali się Polacy, którzy wygrali 2:0.

Przed drugą już szansą awansu do Spring Sweet Spring 2 stanie Wisła All iN! Games Kraków. Biała Gwiazda zmierzy się dziś z Sangal. Grzegorz “SZPERO” Dziamałek i spółka mogli już wczoraj przypieczętować awans do SSS 2, bo mieli na swoim koncie zwycięstwa z Ambush i Lyngby Vikings. Jednak wczoraj ulegli ekipie 1WIN, przez co kwestia przejścia dalej nadal pozostaje tą z serii otwartych. Zdaje się, że dojdzie do ciekawego spotkania, bo klub z Krakowa jest 45. siłą globu wedle rankingu HLTV, podczas gdy Sangal 48. Ta ekipa jednak też radzi sobie dobrze, bo pokonała KOVĘ i GORILLAZ. Jednak wydaje się, że coś ją łączy z Wisłą, bo również nie sprostała 1WIN. 

Harmonogram czwartkowych spotkań polskich drużyn prezentuje się następująco:

9:00 | Izako Boars vs. OFFSET – BO3 [Transmisja]

15:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Sangal – BO3 [Transmisja]