Izako Boars żegna się z pierwszą edycją Nine to Five. HONORIS nadal w grze!

Autor: Marcin Kapusta

Bratobójczy pojedynek polsko-polski w ramach Nine to Five za nami. Ekipa TaZa i NEO pokonała Izako Boars, wyrzucając dziki za burtę rozgrywek!

Podopieczni Piotra “Izaka” Skowyrskiego pokazali się z bardzo dobrej strony w swego rodzaju kwalifikacjach do turnieju, gdzie zwyciężyli z SG.pro i Singularity, nie tracąc ani jednej mapy. Niestety, ale w głównej fazie rozgrywek nie było już tak kolorowo. TOAO i spółka najpierw uznali wyższość FATE eSports, które jest nemezis większości polskich zespołów, później ulegli lvlUP i w meczu o życie przegrali z HONORIS. Zmagania na Nine to Five zakończyli na 19/20 miejscu w klasyfikacji końcowej.

Nadal wszyscy czekamy na moment, w którym ekipa TaZa i NEO w końcu się przełamie. Na 19 rozegranych spotkań udało im się wygrać zaledwie 5, co jest bardzo słabym wynikiem.

🇵🇱 HONORIS 2-1 Izako Boars 🇵🇱

Inferno (14:16)

Pierwsza pistoletówka wpadła w ręce Dzików, jednak HONORIS odpowiedziało od razu, wygrywając force’a i niszcząc ekonomię oponentów. STOMP i spółka wysunęli się na prowadzenie, jednak nie umieli utrzymać swojej przewagi i Izako Boars prawie odrobiło straty, kończąc pierwszą połowę 7-8. Dzięki niesamowitej interwencji TaZa, HONORIS zwyciężyło drugą pistoletówkę, jednak znowu musiało uznać wyższość rywali, którzy rozgrywali rundę ze słabszym wyposażeniem. Inferno zaczęło uciekać z rąk wyżej notowanej formacji, a Izako Boars stopniowo zbliżało się do zwycięstwa. Bardzo wyrównany pojedynek na pierwszej mapie zakończył się wynikiem 16-14 na korzyść popularnych Dzików.

Vertigo (16:11)

Ekipa składająca się z dwóch polskich weteranów doskonale weszła w spotkanie na Vertigo, ponieważ szybko objęła prowadzenie 8-2. EXUS i spółka nie dali się jednak bez walki, ponieważ tak jak miało to miejsce na poprzedniej mapie, w porę się obudzili i zaczęli powracać do meczu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9-6 na korzyść HONORIS. Dzięki dobremu zagraniu ze strony TOAO i siuhego, druga pistoletówka powędrowała w ręce Izako Boars. Jednak później NEO i spółka odskoczyli z wynikiem i zabezpieczyli Vertigo wynikiem 16-11 i doprowadzili do rozegrania trzeciej mapy.

Dust 2 (16:11)

HONORIS fenomenalnie rozpoczęło potyczkę na Duście 2, ponieważ szybko objęło przewagę 4-0. Dziki zanotowali pięciorundową passę wygranych, przez co dogonili rywali i minimalnie wyszli na prowadzenie, jednak zakończyli pierwszą połowę z jednorundową stratą względem przeciwników. Po zmianie stron ekipa TaZa i NEO podniosła poprzeczkę i odniosła serię zwycięstw, kończąc zmagania na Duście 2 wynikiem 16-11 i wyrzucając graczy Izako Boars za burtę rozgrywek.