IzakTV

Strona główna » Izako Boars zgarnia PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej!

Izako Boars zgarnia PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej!

Autor: Krzysztof Sarna

To pierwsze trofeum Izako Boars od dłuższego czasu. Ta sobota zdecydowanie należała do “Dzików”, które okazały się najlepsze nad morzem i wygrały PGE Superpuchar Polskiej Ligi Esportowej.

Sobotnie rozgrywki PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej rozpoczęły się od triumfu Illuminar Gaming nad M1 EDEN. Pojedynek dwóch zespołów po przetasowaniach w składach obfitował w wiele emocji. Półfinał rozpoczął się od Inferno wybranego przez IHG. Ujrzeliśmy na nim komplet rund, ale w samej końcówce lepsi byli Jędrzej “bogdan” Rokita i jego koledzy, którzy wygrali 16:14. Na Nuke’u było tak samo, bo zakończył się on takim samym rezultatem. 

Drugim finalistą natomiast okazało się Izako Boars, które pokonało MAD DOG’S PACT. Ten półfinał wystartował na Nuke’u, którego podyktowały “Dziki”. Wydaje się, że po tygodniu grania w odświeżonym zestawieniu całkiem nieźle radzą sobie właśnie gracze Bartosza “Hypera” Wolnego. Im przyszło triumfować 16:12 właśnie na pierwszej lokacji, a następnie na Vertigo.

Wielki finał zatem rozgrywał się pomiędzy Izako Boars a Illuminar Gaming. To było pierwsze i zarazem jedyne spotkanie, w którym miały miejsce trzy mapy. Pierwszą był Dust wybrany przez Daniela “STOMPA” Płomińskiego i spółkę. Arena nazywana mianem snajperów nie miała jednak żadnej historii, bo toczyła się pod absolutne dyktando “Dzików”, które wygrały ją 16:4. Spoglądając na Nuke’a mogliśmy w pewnym momencie odnieść wrażenie, że zawody zakończą się właśnie na nim. IB prowadziło 14:8 i było naprawdę bardzo blisko od końcowego triumfu. IHG wstało z kolan i po ośmiu wygranych odsłonach z rzędu doprowadziło do mapy numer trzy. A nią było Vertigo, ale na nim obserwowaliśmy powtórkę z Dusta, bo ponownie na tablicy wyników zabłysło 16:4.

Wyniki PGE Superpucharu Polskiej Ligi Esportowej prezentują się następująco:

Illuminar Gaming 2:0 M1 EDEN – Inferno 16:14, Nuke 16:14

MAD DOG’S PACT 0:2 Izako Boars – Nuke 12:16, Vertigo 12:16

Izako Boars 2:1 Illuminar Gaming – Dust2 16:4, Nuke 14:16, Vertigo 16:4

Tym samym IB po krótkim czasie od poczynionych zmian wygrało turniej. Co więcej – organizacja zainkasowała czek na 25 tysięcy złotych.