IzakTV

Strona główna » Jak profesjonaliści poradzą sobie na Ancient? Czas na debiut nowej mapy!

Jak profesjonaliści poradzą sobie na Ancient? Czas na debiut nowej mapy!

Autor: Michał Maćkowski

Już dzisiaj, tuż przed finałem DreamHack Masters Spring będziemy mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć Ancient na serwerze wraz z profesjonalnymi zawodnikami. Na nowo dodanej mapie Paweł “dycha” dycha zmierzy się między innymi z Kenny “kennyS” Schrub.

Nadal wielu z nas nie dowierza w zmianę, jaką zaserwowało nam Valve. Już niedługo w ogóle nie będziemy na profesjonalnych rozgrywkach oglądać Traina, który mocno zakorzenił się w historii CS’a. Na tej mapie mogliśmy oglądać między innymi Virtus.pro, które podczas Majora w Atlancie oddało mapę Astralis i przegrało finał. To jednak jedna z najsmutniejszych chwil w polskim esporcie, lecz pociągi, które często zabierały nas do Warszawy, na pewno zostaną przez nas zapamiętane na długo.

Dzisiaj natomiast przed finałem DreamHack Masters Spring przyjdzie nam obejrzeć showmatch na nowej mapie. Dwie drużyny złożone z komentatorów i profesjonalnych zawodników i zawodniczki będą miały okazję zmierzyć się na Ancient, które porównywane jest do Aztec. Pierwszy raz kibice będą mieli okazję zobaczyć, jak profesjonaliści radzą sobie na nowej planszy w turniejowej puli map.

W drużynie Alexa “Machine” Richardsona zobaczymy polski akcent – Pawła “dychę” Dychę, który wraz z komentatorem, Viniciusem “VINI” Figueiredo (FURIA), Justinem “FaNg” Coakley (Extra Salt) oraz graczem fnatic Jackiem “Jackinho” Ström Mattsson zagra w showmatchu na Ancient przeciwko zespołowi złożonemu także z komentatora i profesjonalistów. Po drugiej stronie barykady oglądać będziemy mogli Chada “SPUNJ” Burchilla (komentator), Kenny “kennyS” Schruba (aktualnie bez zespołu), Chrisa “chrisJ” de Jonga (aktualnie bez zespołu), Andrei “arT” Piovezana (FURIA) oraz Julia “juliano” Kiran (XSET).

Pierwsze spotkanie na Ancient zaplanowane jest na godzinę 14:20. Pojedynek możecie oglądać tutaj.