IzakTV

Strona główna » Jak wyglądał rok 2020 pod względem granatów wybuchowych w CS:GO?

Jak wyglądał rok 2020 pod względem granatów wybuchowych w CS:GO?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Rok 2020 już pożegnaliśmy, jednak cały czas myślami będziemy do niego wracać. Tym razem w temacie CS:GO, a dokładnie granatów wybuchowych, które przeanalizowało GG Predict wśród najlepszych drużyn na świecie. Zerknijmy zatem kto najlepiej korzystał z ,,szyszek” w ubiegłym roku.

Dobrze wiemy, że granaty to niesamowicie ważna rzecz w CS:GO. Czasami taki błyskowy warty 200$ może zmienić przebieg rundy i co najważniejsze dać zwycięstwo drużynie. Jedną z najlepszych drużyn na świecie pod względem używanego utility uważa się Astralis, które według analityków, trenerów najlepiej korzysta z granatów. Taka wskazówka dla Was – jeżeli bomba tyka, ale macie jeszcze troszkę czasu, albo Wasz kolega będzie rozbrajał, to przebiegnijcie się po mapie w poszukiwaniu leżących grantów. Zawsze to trochę zaoszczędzonej gotówki, która może Wam się przydać później.

Wróćmy teraz do statystyk. GG Predict, jeżeli jeszcze nie słyszeliście, to dość świeży projekt na scenie CS:GO, który uwielbia tabelki i liczby, bowiem zajmuje się analizą gry drużyn. Tym razem na tapetę GG Predict wzięło granaty wybuchowe u najlepszych zespołów na świecie. Na liście nie zabrakło polskich akcentów.

Zacznijmy od pierwszej statystyki, która mówi nam o graczach rzucających najczęściej i najrzadziej granaty. Wśród zawodników, którzy najczęściej rzucali granaty znalazł się Polak – Tomasz “phr” Wójcik, który uplasował się na trzecim miejscu, przegrywając wyłącznie z Patrick “es3tag” Hansen oraz Jonathan “Jonji” Carey.

GG Predict

fot.GG Predict

Rzucanie granatów to jedno, lecz trzeba wiedzieć jeszcze jak je dobrze rzucać. Tym na pewno pochwalić się może reprezentant BIG – Johannes “tabseN” Wodarz, który średnio na rundę zadawał ponad 15 DMG. Co ciekawe najgorszy w zestawieniu okazał się reprezentant Evil Geniuses – Vincent “Brehze” Cayonte, który nawet przy dwudziestu rzuconych granatach wybuchowych mógłby nie wyeliminować rywala.

GG Predict

fot.GG Predict

Na sam za koniec zerknijmy na najlepsze drużyny. Czołówce odjechali tutaj gracze MAD Lions, którzy w 2020 roku rzucali około 1,5 HE na rundę. Co ciekawe w najlepszej trójce, jeżeli chodzi o wyrzucane granaty wybuchowe znaleźli się także reprezentanci Illuminar. Jednak najlepszą efektywnością rzucanych granatów może pochwalić się Astralis, które średnio zadawało dwanaście DMG na rundę. Co ciekawe najgorsze w zestawieniu okazało się Natus Vincere, lecz po co rzucać HE, jak ma się w drużynie takiego gościa jak Aleksandr “s1mple” Kostyliev.

GG Predict

fot.GG Predict

W przedstawionych statystykach drużyn wzięto pod uwagę zawodników, którzy zagrali co najmniej dwadzieścia spotkań w danej drużynie.