IzakTV

Strona główna » Jeden z Polaków żegna się z Movistar Riders

Jeden z Polaków żegna się z Movistar Riders

Autor: Paweł Wilk

Tylko miesiąc trwała przygoda Jakuba “Ayke” Smoczyńskiego z Movistar Riders. 19-letni zawodnik VALORANTA otrzymał zgodę włodarzy na poszukiwania nowej drużyny.

Smoczyński dołączył do hiszpańskiej organizacji 3 lutego wraz Norbertem “Dextem” Paulovčákiem oraz trenerem Pablo “Darkzero” Ramosem, kompletując niepełny skład Movistar. Szybko zespół przystąpił do rywalizacji w otwartych eliminacjach do VALORANT Champions Tour 2021, jednak już pierwsza faza okazała się dla europejskiego miksu zbyt wymagająca. Podobnie zresztą jak wczorajsze, kolejne już kwalifikacje do VCT, gdzie znowu ekipa Maksa “Kamyka” Rychlewskiego zawiodła. Brak perspektywy rozwoju i poprawy wyników sprawił, że zapadła decyzja o korekcie składu.

Hiszpańska organizacja zdecydowała się podziękować za współpracę Polakowi i poszukać w jego miejsce nowego prowadzącego. Sam Ayke nie zamierza przejmować się aktualnymi problemami i będzie rozglądał się za nową drużyną.

Elko, dziś otrzymałem informację od Movistar Riders, że mogę ogłosić iż szukam ofert od innych drużyn, ponieważ szukają dedykowanego IGLa w moje miejsce. Dostałem ofertę zagrania w tryoutach po raz kolejny, jednak postanowiłem ją odrzucić. Nasza gra przez te ostatnie 2 miesiące to był jeden wielki rollercoaster. Nie byliśmy usatysfakcjonowani naszymi wynikami, tier1 drużyny zawsze były od nas jeden krok dalej, więc potrzebne były zmiany. Mam nadzieję, że uda im się naprawić problemy które przeszkadzały nam w osiągnięciu naszych celi. Rozumiem tą decyzję i jestem wdzięczny za zaoferowanie mi udziału w tryoutach, jednak chcę poszukać czegoś nowego. Najprawdopodobniej następne kwalifikacje do VCT dalej będę grał z chłopakami, jednak w międzyczasie będę szukał innych opcji. Dalej jestem zakontraktowany, jeśli coś się zmieni to poinformuję. Jak jakieś teamki są zainteresowane moją osobą to zapraszam DM – komentarz Jakuba “Ayke” Smoczyńskiego.

Aktualny skład VALORANTA w Movistar Riders:

  • Carlos “scarx” Sánchez
  • Michael “mikigoalie” Buzek
  • Maks “Kamyk” Rychlewski
  • Norbert “Dext” Paulovčák
  • Pablo “Darkzero” Ramos Alonso – trener