Jeszcze nie czas na podbicie europy. Honoris odpada z Home Sweet Home Cup 5

Autor: Mateusz Lechowicz
Honoris.gg

Dobry start Honoris nie przełożył się na końcowy wynik Polaków. Po trzymapowym pojedynku c0ntact wygrywa 2:1 i zmierzy się o wyjście z grupy z zawodnikami Syman.

Inaugurujące spotkanie dnia nie poszło po myśli zawodników Honoris. 26 drużyna świata, Forze, okazała się za mocna dla naszych rodaków. Dobra gra zawodników znad Wisły jednak pokazała potencjał, który drzemie w tym składzie. Mecz z c0ntact gaming tylko to potwierdził. Pomimo przegranej w trzymapowym pojedynku Honoris było bardzo bliskie wygrania całego meczu 2:0. Tym razem zabrakło odrobiny szczęścia, ale kto wie jaką formę zaprezentują nam zawodnicy w kolejnych meczach.

Honoris 14:16 c0ntact; Dust2

Dobry start europejskiej formacji na mapie dust2 tylko utrudnił wejście w mecz graczom Honoris. Korzystne pozycjonowanie się zawodników c0ntact i agresywna gra zaowocowały przewagą w postaci pierwszych 6 rund w meczu. Finalnie Honoris obudziło się z zimowego snu i zaczęło odrabiać straty, ale słaba dyspozycja z początku meczu nie pozwoliła objąć prowadzenia po pierwszej połowie. Co by było, gdyby…, możemy tylko się zastanawiać, ale dwie przegrane pistoletówki na pewno nie pomogły zawodnikom Honoris. Pomimo powrotu do meczu po stronie antyterrorystów i świetnej grze Kamila “reiko” Cegiełko polakom nie udało się domknąć spotkania. Końcowo mapa dust2 zakończyła się wynikiem 16:14 dla graczy c0ntact.

Honoris 16:4 c0ntact; Train

Ciężko znaleźć inne słowa na określenie tej mapy jak absolutna dominacja Honoris. Od początku spotkania widać było, że jest to ich najlepsza mapa i czują się na niej pewni siebie. Solidna gra całej drużyny, a w szczególności snajpera, czyli STOMPA dała rezultat w postaci 13 wygranych rund do 2 zdobytych przez c0ntact. Jak można się domyślić, druga połowa była tylko formalnością, którą gracze Honoris dopełnili z należytą dokładnością. Wpierw wygrali oni rundę fullbuy, aby następnie zresetować ekonomicznie rywali i zakończyć mecz wynikiem 16:4.

Honoris 6:16 c0ntact; Nuke

Przegrana runda pistoletowa nie przeszkodziła zespołowi Taza i Neo w zdobyciu kontroli nad spotkaniem od pierwszych jego minut. Świetna gra zespołowa STOMPA i Neo poskutkowała wygraniem rundy eco, a także zdobyciem przez STOMPA ace’a w kolejnej rundzie. Niestety nie musieliśmy długo czekać na odpowiedź rywali. Awp w rękach ottoNda rozpaliła iskrę nadziei w graczach europejskiej formacji, którzy szybko doprowadzili do wyrównania. Pomimo prób zatrzymania rywali, Honoris pozwoliło rozpędzić się zawodnikom c0ntact, którzy poszli za ciosem kończąc pierwszą połowę meczu wynikiem 10-5. Zamiana stron nie wróżyła łatwiejszego zadania postawionego przed graczami Honoris, w szczególności po stronie terrorystów. Przypuszczenia niestety się potwierdziły. Niemoc polaków widać było w każdym kolejnym wejściu na bombsity. Słaba ekonomia okazała się ostatecznym gwoździem do trumny polaków, którzy po stronie terro zdobyli tylko jedną rundę, przegrywając mapę de_nuke 6:16.