IzakTV

Strona główna » Już dziś poznamy finalistów IEM Katowice 2021

Już dziś poznamy finalistów IEM Katowice 2021

Autor: Krzysztof Sarna

IEM  Katowice 2021 wielkimi krokami dobiega końca. W grze są jeszcze cztery ekipy, ale po dzisiejszym dniu zostaną tylko dwie, które zmierzą się w niedzielnym finale. 

Spoglądając na drużyny, które jeszcze są w walce o trofeum IEM Katowice 2021, wyraźnie na prowadzenie wysuwa się region CIS. Wszak w półfinałach znajdują się aż trzy formacje z tej lokacji. Tylko Liquid reprezentuje Amerykę Północną, podczas gdy Spirit, Gambit oraz Virtus.pro grają można by rzec do jednej bramki.

Pierwszy półfinał zaplanowano na godzinę 15:00. W nim na serwerze będą miały miejsce derby CIS, w których wystąpi Spirit oraz Gambit. Po obu ekipach można oczekiwać twardej walki, a także nieprzewidywalności, wszak te zespoły naprawdę rozwinęły się na przestrzeni ostatnich miesięcy. Formacje te ostatni raz mierzyły się ze sobą 28 stycznia podczas DreamHacka Open January. Wówczas zwycięsko wyszedł Abay “Hobbit” Khasenov i spółka. Warto jednak zaznaczyć, że to Spirit awansowało z górnej drabinki po trzech zwycięstwach, a Gambit musiało walczyć w dolnej. Czas zatem sprawdzić, czy po miesiącu doszło do zmiany rozkładu sił, czy też scenariusz będzie podobny jak ten sprzed miesiąca. 

Drugim finalistą będzie ktoś z pary Liquid kontra Virtus.pro. Organizacja zza Ameryki zaskoczyła niejednego, awansując bez ani jednej porażki, a w starciu premiowanym półfinałem pokonała Astralis. Jednak “Niedźwiedzie” również dostarczają nam niespodzianek, a bezsprzecznie taką jest wyeliminowanie wczoraj Natus Vincere w ćwierćfinale. Bez względu na to, czy VP wygra, czy też przegra i tak już napisało świetną historię, a przecież jest jeszcze w grze.

Harmonogram półfinałów IEM Katowice 2021 prezentuje się następująco:

15:00 | Spirit vs. Gambit – BO3 [Transmisja]

18:30 | Liquid vs. Virtus.pro – BO3 [Transmisja]

Wszystkie niezbędne informacje o Intel Extreme Masters Katowice 2021 znajdziecie pod tym odnośnikiem.