IzakTV

Strona główna » Już dziś startuje faza play-off wiosennych ESL Mistrzostw Polski!

Już dziś startuje faza play-off wiosennych ESL Mistrzostw Polski!

Autor: Krzysztof Sarna

Dopiero co we wtorek kończyliśmy fazę zasadniczą ESL Mistrzostw Polski, a już dziś zaczyna się kluczowy etap zmagań, a więc faza play-off. Dzisiaj ujrzymy dwa starcia, po których dwie ekipy pożegnają się z rozgrywkami.

Końcowy układ tabeli wiosennej odsłony ESL Mistrzostw Polski jest nieco zaskakujący. A to dlatego, że już dzisiaj w ramach pierwszej rundy drabinki wygranych zobaczymy Wisłę All iN! Games Kraków czy też x-kom AGO. Jak już wcześniej wspominaliśmy – porażka oznaczać będzie koniec przygody z rozgrywkami.

Pierwsza runda drabinki przegranych rozpocznie się o godzinie 17:00. Wówczas dojdzie wręcz że do rewanżowego pojedynku pomiędzy x-kom AGO i Pompa Teamem. To właśnie te drużyny rywalizowały między sobą w ubiegły wtorek w ósmej kolejce. Wynik to dwa remisy odpowiednio na Trainie oraz Inferno. Wydaje się jednak, że to lepiej z tego dwumeczu wyszła Pompa, która na pociągach przegrywała 11:15, ale “wyciągnęła” ten wynik. Prawie że identyczne zdarzenie miało miejsce na tej drugiej arenie, bo na niej “Jastrzębie” prowadziły 15:12, ale ponownie wypuściły wynik z rąk. Tak więc dziś obserwować na pewno będziemy drużynę, która jest charakterna i gra do końca, a więc Pompę i AGO, które być może w ostatnim czasie boryka się z małymi problemami. Takie zdania jednak nie zmieniają faktu, że pretendentem do odniesienia zwycięstwa nadal są podopieczni Mikołaja “miNIroxa” Michałkówa. Jednak w przypadku ewentualnej porażki ze strony 33. siły globu mówilibyśmy jako w kontekście wielkiej niespodzianki.

Następnie o awans do drugiej rundy drabinki przegranych powalczy Wisła All iN! Games Kraków oraz Team ESCA Gaming. Jeszcze przed startem ESL Mistrzostw Polski mało kto by pomyślał, że Biała Gwiazda będzie musiała zaczynać swoje zmagania w play-offach już od pierwszego ich dnia. A jednak! Kiedy mówimy, że Wiślacy zmierzą się z “ESKĄ”, to od razu uświadamiamy sobie, że klub z Krakowa raczej gładko przejedzie się po takiej drużynie. Pozory jednak mylą, wszak ESCA Gaming jest czarnym koniem tych rozgrywek i prezentuje się nad wyraz dobrze. Wystarczy tylko powiedzieć, że Szymon “kRaSnaL” Mrożek i jego koledzy wyprzedzili w tabeli Pompę, Illuminar Gaming oraz Tarczyński Protein Team. Ponadto już niejednokrotnie udowodnili, że są zespołem, przeciwko któremu nie gra się łatwo, o czym zdołało się przekonać HONORIS czy Izako Boars. Jeśli natomiast mówimy o bezpośrednim pojedynku ESCA Gaming i Wisły, to z takiego dwumeczu lepiej wyszli podopieczni Mariusza “Loorda” Cybulskiego, którzy zremisowali na Nuke’u i wygrali Traina.

Harmonogram piątkowych spotkań ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

17:00 | x-kom AGO vs. Pompa Team – BO3

20:00 | Wisła All iN! Games Kraków vs. Team ESCA Gaming – BO3 

Wszystkie te spotkania będą transmitowane na oficjalnym kanale Twitch ESL Polska. Dostaniecie się na niego klikając w ten odnośnik.