Już jutro finał Ponton Cup 3! Znamy finalistów!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Heroes III to kultowa gra studia New World Computing. Mimo że została wydana w 1999 roku, to nadal cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy do takiego stopnia, że w Polsce zorganizowany został kolejny turniej!

Największy tegoroczny polski turniej Heroes of Might and Magic 3, czyli Ponton Cup 3, zbliża się ku końcowi. W przeciągu 4 miesięcy ponad 500 uczestników podjęło w nim zmagania, a teraz zostało tylko dwójka najlepszych graczy- Szopa666 oraz Bejbus1.

Finaliści zmierzą się ze sobą w dniach 22-24 października w studiu Actina Gaming House w Warszawie, gdzie powalczą o pule nagród o wartości 8 500 PLN. Wydarzenie będzie transmitowane na platformie YouTube na kanale Fantom – głównego organizatora turnieju.

Sylwetki pierwszego z finalistów nie trzeba wielu fanom HoMM3 przedstawiać-Szopa666 od prawie 2 lat zajmuje pierwsze miejsce w rankingu HoTA i jest powszechnie uważany za najlepszego gracza w tę grę. Może się również pochwalić wieloma wygranymi turniejami na swoim koncie. Z kolei dla jego przeciwnika- Bejbusa, to pierwszy finał w tak dużym turnieju, pomimo faktu, że może być uważany za jednego z lepszych polskich graczy HoMM3.

Początek transmisji finału w piątek, 22 października o godzinie 15. W sobotę i niedziele start o tej samej godzinie.