IzakTV

Strona główna » Już w listopadzie Intel Extreme Masters w Chicago!

Już w listopadzie Intel Extreme Masters w Chicago!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Intel Extreme Masters

16 najlepszych drużyn Counter-Strike: Global Offensive stanie do walki o 250 00 dolarów podczas Intel Extreme Masters Chicago 2018.

Intel Extreme Masters to najdłużej działający cykliczny turniej esportowy na świecie. W zorganizowanych po raz pierwszy w 2006 roku przez ESL i Intel zawodach biorą udział gracze z całego świata, walcząc o tytuł mistrza w różnych grach esportowych. Dzięki swojej ponad dziesięcioletniej tradycji IEM jest uważany za jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń na świecie.

ESL, największa na świecie firma esportowa oraz Intel, technologiczny lider w esporcie, ogłosiły wieloletnią współpracę z United Center i Wintrust Arena jako nową siedzibą Intel Extreme Masters w Ameryce Północnej. IEM to odbywający się od wielu lat, największy turniej gier na świecie, a w tym roku wydarzenie w Ameryce Północnej przeniesie się z Oakland do Chicago. Pierwsza odsłona IEM Chicago odbędzie się w 2018 roku na Wintrust Arena, a w 2019 i 2020 impreza zawita do United Center, siedziby profesjonalnej drużyny koszykówki Chicago Bulls.

Chicago, jedno z największych miast w Stanach Zjednoczonych, które jednocześnie może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w organizowaniu imprez sportowych i rozrywkowych na wielką skalę, jest dogodnym miejscem, ale także ważnym przystankiem na globalnej trasie IEM, obok miejsc takich jak Katowice, Sydney i Szanghaj. W IEM Chicago 2018 weźmie udział 16 najlepszych na świecie drużyn w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), które powalczą o lwią część puli nagród o wartości 250 000 dolarów. Turniej zaplanowano na 6-11 listopada 2018 roku.

“Cieszymy się, że znaleźliśmy nowy dom dla Intel Extreme Masters w Ameryce Północnej” powiedział Michał Blicharz, wiceprezes ds. Pro Gamingu w ESL. “Chicago, ze swoją silną światową reputacją i historią sportu, idealnie pasuje do tego, co zamierzamy budować w nadchodzących latach”.

10 spośród 16 uczestniczących zespołów dostanie bezpośrednie zaproszenie do fazy grupowej. Pozostałe 6 miejsc zajmą zwycięzcy kwalifikacji w Europie, Azji i obu Amerykach. Czołowe cztery drużyny, które walczyły w fazie grupowej, będą miały okazję zaprezentować swoje umiejętności w play-offach na żywo przed publicznością. IEM Chicago 2018 będzie również częścią Intel Grand Slam, co oznacza przyznanie nagrody o wartości 1 000 000 dolarów dla pierwszej drużyny, która wygra cztery z ostatnich dziesięciu głównych wydarzeń CS:GO organizowanych przez ESL i DreamHack.

IEM Chicago 2018 to 73. globalne wydarzenie IEM i piąta samodzielna impreza w Ameryce Północnej. Debiut nastąpił w Bay Area z IEM San Jose w 2014 roku, a następnie wydarzenie wracało w to samo miejsce w 2015 roku. W 2016 i 2017 roku IEM przeniósł się do Oakland i przyciągnął ponad 6500 fanów w każdym z głównych dni imprezy i kilka milionów w Internecie.

Sprzedaż biletów na IEM Chicago rozpocznie się w piątek, 10 sierpnia o godzinie 15:00 CST. Za bilet jednodniowy trzeba będzie zapłacić 24 dolary, a weekendowe premium kosztować będą 139 dolarów. Więcej informacji na temat każdego z dostępnych typów biletów można znaleźć tutaj.