IzakTV

Strona główna » Już w tę sobotę na placu Europejskim przy Warsaw Spire odbędzie się “Bitwa o Tilted”!

Już w tę sobotę na placu Europejskim przy Warsaw Spire odbędzie się “Bitwa o Tilted”!

Autor: Marcin Skrętkowicz

W ramach promocji rozpoczęcia dziesiątego sezonu w grze Fortnite jej wydawca firma Epic Games we współpracy z deweloperem odpowiadającym za powstanie wieży, Ghelamco Poland, przygotowali wydarzenie specjalne. W sobotę 10 sierpnia od godziny 10:00 na placu Europejskim 1 rozegra się “Bitwa o Tilted”, czyli starcie łączące ze sobą dwa światy: rzeczywisty i cyfrowy.

Gra Fortnite została wydana we wrześniu 2017 roku i bardzo szybko podbiła światowy rynek gier. Jest to gra akcji oparta na modelu battle royale (100 graczy ląduje na jednej mapie i zwyciężyć może tylko jeden) w komiksowej stylistyce, posiada klasyfikację wiekową PEGI 12 (dostępna dla osób od 12 roku życia). Obecnie posiada już 250 mln zarejestrowanych graczy. Jest też jedną z najchętniej oglądaną gra na światowym Twitch i Youtube Gaming w ciągu ostatniego roku. W czerwcu 2018 roku w Nowym Jorku odbył się pierwszy finał rozgrywek esportowych z imponującą pulą nagród 30 mln USD. W “World Cup” wzięło udział trzech zawodników z Polski. Gra jest dostępna w formie free-to-play na platformy PC, PlayStation, Xbox, Nintendo Switch, Android oraz iOS.

Popularni twórcy internetowi zmierzą się na serwerach Fortnite o miano mistrza Tilted, czyli charakterystycznego bogatego w wieżowce miasta na mapie gry. Ich zmagania zobaczyć można będzie oglądając transmisję na kanałach Youtube twórców, prowadzoną prosto z warszawskiego placu lub na żywo na wielkim ekranie w otoczeniu licznych atrakcji inspirowanych grą. Wśród zaproszonych gości zobaczymy aż 8 youtuberów m.in. Dominika Łupickiego i Manoyka. Dla gości, którzy pojawią się na palcu tego dnia, poza emocjami gamingowymi przygotowano strefę meet&greet, w której odbędą się spotkania wybranymi z zaproszonych osobowości, Cosplayerzy prezentujący postaci z gry, animacje z konkursami oraz gadżety ze świata Fortnite. Do odwiedzenia placu organizatorzy zapraszają wszystkich warszawiaków, a w szczególności fanów gry w każdym wieku.

Wydarzenie promują komunikaty wyświetlane na gigantycznym ekranie umiejscowionym na wieży Warsaw Spire, a wśród nich znajdą się specjalnie dedykowane polskiej społeczności fanów gry Fortnite. Jest to podziękowanie za miesiące wspólnej przygody z grą i zaangażowanie w tworzenie jej klimatu. Polscy gracze są jednymi z najaktywniejszych na świecie, a wśród nich znajdują się tacy, którzy walczą o najwyższe miejsca w profesjonalnych turniejach organizowanych przez wydawcę gry.