KEi wygrywa pierwszego LAN-a w karierze! Sprout mistrzem UNITED Pro Finals

Autor: Marcin Kapusta

Kamil “KEi” Pietkun rywalizuje na profesjonalnej scenie CS:GO od trzech lat, jednak dopiero wczoraj zwyciężył swojego pierwszego LAN-a. Dokonał tego wraz ze swoją nową drużyną, Sprout!

Trzeba przyznać, że przygoda Polaka w niemieckiej organizacji od samego początku układa się znakomicie. Najpierw zespół pokonał albański superteam BLINK w 39. sezonie ESEA Premier, później okazał się najlepszy podczas ESL Mistrzostw Niemiec, a teraz jego łupem padł UNITED Pro Series 2021, czyli hamburski turniej lanowy. W jego trakcie podopieczni Danny’ego “BERRY’ego” Krügera wygrali z REZIST, SSP oraz dwukrotnie z cowaną Gaming, odpowiednio w finale górnej drabinki i wielkim finale. Z doskonałej strony indywidualnej pokazał się KEi, wszak osiągnął średni rating na poziomie 1.33, ulegając jedynie w tej kategorii swojemu teammatowi, Fritzowi “slaxzowi-” Dietrichowi.

Niemcy Sprout 21 cowana Niemcy (14:16, 16:3, 16:12) – statystyki finałowego spotkania