IzakTV

Strona główna » Kilka słów o najnowszej aktualizacji do CS:GO

Kilka słów o najnowszej aktualizacji do CS:GO

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Najnowsza aktualizacja do CS:GO, mimo że dodała kilka ważnym zmian, to narobiła w mojej opinii niezłego bajzlu w nieodpowiednim czasie. Zmiany na mapach tuż przed kwalifikacjami do Minora z pewnością wpłyną na profesjonalną rozgrywkę, jednak mimo to aktualizację można zaliczyć do udanych.

Dzisiejszej nocy Valve postanowiło wypuścić aktualizację do CS:GO. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie ilość zmian wprowadzona do map, które w znaczący sposób wpłyną na rozgrywkę.  Update został wprowadzony minionej nocy, a już jutro wystartują kwalifikacje do Minora, czyli pierwszy etap drogi do Majora. Dla większości drużyn jest to bardzo ważny sprawdzian, a deweloperzy postanowili wprowadzić poważne zmiany na Mirage i Duście2 w nieodpowiednim czasie.

Dlaczego teraz?

Zmiany, w szczególności wprowadzone na Duście2 mogę w stu procentach zaliczyć do udanych. Wejście na B od samego tunelu często kończyło się fiaskiem, dlatego drużyny decydowały się także na zamknięcie bombsite’u  z mida. Dzięki nowej aktualizacji możemy teraz rzucać granaty z tunelu, ponieważ otwarty został skybox, dzięki czemu jesteśmy w stanie rzucić smoke i spalić prawie każdy kąt obszaru bombowego. Niestety, ale Valve ponownie nie popisało się timingiem i tak ważne zmiany wprowadza tuż przed kwalifikacjami do Minora. Kiedy przeczytałem najnowszą aktualizację, zadałem sobie proste pytania – Dlaczego teraz? Nie można było tego zrobić w trakcie przerwy od profesjonalnych rozgrywek, czyli w tak zwanym sezonie ogórkowym. Decyzja twórców gry jest kontrowersyjna, nie ze względu na wprowadzone zmiany, a czas, w jakim zostały wprowadzone. Sebastian “Neex” Trela reprezentant SmashEsports nie ukrywał swojego zdziwienia wprowadzonymi zmianami. Co ciekawe międzynarodowy zespół zakończył niedawno bootcamp w Belgii, przez co nie mógł przeanalizować i skupić się na zmianach. Sebastian nie jest wyjątkiem w tej kwestii, ponieważ podobne głosy płyną również od innych osób ze świata CS:GO.

Dust2 i Train

Zmianę dotyczące skybox’ów na mapach można zaliczyć do udanych. Odblokowanie możliwości rzucania granów w tunelu prowadzącego na bombsite B na Duście2 i na odnodze na Trainie z pewnością urozmaici rozgrywkę. Na kultowej mapie, jaką jest Dust2, wreszcie terroryści będą mieli większe pole manewru, przez co mają zwiększone szanse na wejście, nie domykając ataku z mida.

Mirage i środek

Niestety moim zdaniem zmiany na Mirage były niepotrzebne, a jeżeli już, to na pewno nie takie. Ławka na midzie to automatyczna przewaga dla terrorystów, którzy i tak mieli spore pole manewru na ulubionej mapie Polaków. Na dodatek dodanie podwyższenia na zakręcie, jeszcze bardziej utrudnia CT wcelowanie się w mida, a co za tym idzie większe ryzyko śmierci.

[twenty20 img1=”84296″ img2=”84304″ offset=”0.5″]

Bombsite B

Zacznijmy od drugiego obszaru bombowego na Mirage. Zmiany tutaj nie są zbyt wielkie, jednak i tak mają spory wpływ na grę. Po pierwsze wylot z apartamentów został nieco ułatwiony, poprzez zmniejszenie listw wokół balkonu. To z pewnością ułatwi terrorystom rush, jednak nie jest to “wielka zmiana”. Ponadto Valve zdecydowało się obniżyć murek na balkonie, przez co atakujący widzą teraz głowy antyterrorystów stojących obok auta. To samo tyczy się antyterrorystów, którzy widzą nabiegających rywali. Niestety, ale obrońcy BS’a B oberwali trochę mocniej, ponieważ od teraz nie będą mogli zerkać na gale ze skrzynek, które znajdują się na środku BS’a. Valve postanowiło załatać dziurę, co utrudni obronę gali, będąc niezauważonym.

Skan

Na sam koniec skan, który przechodzi ludzkie pojęcie. Od teraz z pałaców, które prowadzą na bombsite A, możecie przeskanować zawodnika stojącego na drewnie w prawym rogu. Skan niestety jest bardzo prosty, a zarazem za mocny. Moim zdaniem na rundach full antyterroryści nie mogą się już tam ustawiać, bo śmierć jest nieunikniona.

 

Dobry, ale zarazem zły

Ogólnie najnowszą aktualizację do CS:GO możemy zaliczyć do udanych. Zmiany na Dust2 i Train z pewnością pozytywnie wpłyną na rozgrywkę. Niestety, ale co do zmian na Mirage, to nie jestem ich fanem. Moim zdaniem teraz mapa będzie łatwiejsza po stronie terrorystów, czego osobiście nie lubię. Muszę także wspomnieć o momencie, w jakim Valve wprowadziło tak ważną aktualizację. To nie był dobry moment, bo kwalifikacje do Minora już jutro, a drużyny muszą teraz przysiąść i przeanalizować dokładnie zmiany, które z pewnością wpłyną na profesjonalne, jak i casualowe gierki.