IzakTV

Strona główna » Kim jest Bell?

Kim jest Bell?

Autor: Michał Maćkowski
bell

Kto kryje się pod postacią Bell w najnowszej odsłonie Call od Duty: Black Ops Cold War? Kryptonim głównego bohatera nie mówi nam zbyt wiele, przez co historię poznajemy od początku. UWAGA  – W tekście znajduję się informacje, spojlery, które mogą nieco nakreślić obraz kampanii!

Historia Bell

Najnowsza odsłona Call of Duty ma sporo odniesień do poprzednich części, jednak sporą niespodzianką jest głównym bohater o kryptonimie Bell. Główna i zarazem grywalna postać ma w sobie ciekawą historię, którą poznajemy praktycznie od nowa!

Bell to bliski współpracownik Perseusza, oficera sowieckiego wywiadu, który podczas przebywania na lotnisku w Trabzonie zostaje postrzelony i zostawiony na śmierć przez Kadiva. Mimo próby ucieczki agenci CIA i tak przeprowadzili zamach na Kadiva, przy okazji odnajdując ciężko rannego głównego bohatera. Bell mimo postrzału przeżył i został przesłuchany przez agentów amerykańskiego wywiadu, którzy nie wyciągnęli od niego najważniejszej informacji – lokalizacji ich głównego wroga Perseusza.

Warto dodać, że główny bohater miał okazję wraz z Perseuszem uczestniczyć w spotkaniu z Arashem Kadivarem, Antonem Volkovem, Vadimem Rudnikiem oraz nieuczciwym i byłym agentem CIA – Robertem Aldrichem. To właśnie na tym spotkaniu Perseusz wyjawił, że planuję ukraść wszystkie bomby atomowe od Stanów Zjednoczonych, aby zmienić równowagę sił, na korzyść Związku Radzieckiego.

Twardy Bell mimo tortur nie zdradził informacji, więc CIA postanowiło wykonać pranie mózgu na głównym bohaterze. Ostatecznie amerykańskiemu wywiadowi dzięki m.in. lekom neuroaktywnym czy hipnozie udało się zmienić wspomnienia i osobowość rosyjskiemu wywiadowcy, przez co sytuacja zaczęła nabierać rumieńców.

Przeczytaj więcej! – Die Maschine, czyli mapa z polską historią!

Wszystko zależy od Ciebie!

Najnowsze Call of Duty: Black Ops Cold War ma aż trzy zakończenia. Wszystko oczywiście zależy od wyborów, jakie podejmiemy podczas naszej podróży w okresie zimnej wojny. Nie chcemy tutaj zdradzać szczegółowo zakończeń, jednak możemy powiedzieć, że kampanię jesteśmy w stanie zakończyć po jednej jak i drugiej stronie konfliktu! Oczywiście wszystko zależy, po której stronie barykady staniemy podczas fabularnych potyczek.