IzakTV

Strona główna » Kingdom Come: Deliverance dziś premiera pierwszego DLC “From The Ashes”!

Kingdom Come: Deliverance dziś premiera pierwszego DLC “From The Ashes”!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Kingdom Come

Ponad miesiąc temu studio Warhorse zapowiedziało sporo nowości i dodatków w Kingdom Come: Deliverance i słowa dotrzymuje. Kilka dni temu pojawiła się opcja rozgrywki w trybie Hardcore, a dziś pierwsze, rozbudowane fabularne DLC “From the Ashes”.

Kingdom Come: Deliverance to oparta na fabule i osadzona w otwartym świecie gra RPG, rozgrywająca się w XV wiecznej Europie Środkowej. Pomścij śmierć swoich rodziców walcząc z najeźdźcami, wypełniając brzemienne w skutkach zadania i podejmując decyzje, które wpłyną na tok rozgrywki. Odkrywaj majestatyczne zamki, leśne ostępy i rozwijające się miasteczka oraz inne, niezliczone i niezwykle realistyczne lokacje na terenie średniowiecznych Czech.

Rozszerzenie wprowadza zupełnie nowy typ rozgrywki i przygód. Zadaniem Henryka będzie podniesienie z popiołów wioski, która została doszczętnie zniszczona przez najeźdźców. Miasto to nie tylko budynki, ale przede wszystkim ludzie, którzy je zamieszkują. Dlatego gracz, jako nowy zarządca, będzie decydował nie tylko o tym, jaki budynek wznieść, ale także kogo sprowadzić i osiedlić, a kto jest zbędny nowej osadzie. Czeka go wiele trudnych decyzji, bo każdy budynek będzie miał swoje unikatowe właściwości, a mieszkańcy wioski nie będą ułatwiali zarządzania skonfliktowaną społecznością.

Z pewnością życie zarządcy nie jest łatwe, ale po pracy wciąż możesz się zabawić. Spraw sobie nowego konia, zatrać się w hazardzie, zdobywaj szacunek pokonując rywali na placu walk lub jeśli jesteś domatorem – zakop się w domowych pieleszach. DLC dostępne jest w cenie 35,99 zł.

Każdy z czterech fabularnych DLC będzie zawierał około 10 godzin historii. DLC będą płatne, jednak osoby, które wsparły Warhorse na Kickstarterze będą mogły liczyć, że ostatni z nich – A Woman’s Lot, będzie darmowy.

Fabularne DLC:
1. From the Ashes;
2. The Amorous Adventures of Bold Sir Hans Capon;
3. Band of Bastards;
4. A Woman’s Lot (Darmowy dla osób, które wsparły grę crowdfundingowo).

Kingdom Come: Deliverance doczeka się także kilku ciekawych dodatków:

1. Hardcore Mode (darmowy) – już dostępny;
2. The Making of Kingdom Come (darmowy dla osób, które wsparły grę crowdfundingowo);
3. Tournament! (darmowy);
4. Combat Academy (darmowy dla osób, które wsparły grę crowdfundingowo);
5. Modding Support (darmowy).