Team Kinguin w finale Acer Predator Masters Season 3!

Nie pamiętam, kiedy ostatnio oglądałem prawie sześciogodzinny mecz BO3 – i to z udziałem Polaków. Nasi rodacy zagrają z Gambit w finale Acer Predator Masters Season 3. Szczęśliwie dla tych, którzy wytrwali, ale też oczywiście dla całej ekipy z Team Kinguin.

Walka rozpoczęła się na Mirage. Polacy wygrali kilka pierwszych rund, jednak Rogue szybko postawiło upór. Na szczęście do końca pierwszej połówki Polacy wyszli na prowadzenie z 9:6. Zmiana stron to kolejne mini sukcesy ekipy z Polski, jednak “Cadian” i spółka nie dali się tak łatwo, ucinając nam rundy. Na szczęście Mirage wpadło na konto Team Kinguin, po rezultacie wynoszącym 16:13.

Na Cache’u nie było tak różowo, mimo że początek meczu na to nie wskazywał. Zaczęliśmy nieźle, wychodząc na prowadzenie z 3:0, ale Rogue szybko wyczuło grę “SZPERA” i spółki, zdobywając serię zwycięstw. Do końca pierwszej połowy było 5:10, a po zmianie stron rywale naszych rodaków wygrali “pistoletówkę”. Szybka odpowiedź Team Kinguin umożliwiła dalszą grę. Faktycznie – przy wyniku 9:15 zaczęliśmy serię zwycięstw, zakończoną rewelacyjnym clutchem 1v1 w wykonaniu “MICHU”. W doliczonym czasie zaliczyliśmy 3:0, jednak Rogue odpowiedziało tym samym i dogrywka się przedłużyła. Na niekorzyść “naszych” to ekipa “Cadiana” wyszła na prowadzenie, zamykając mecz z wynikiem 19:22.

Na mapę Overpass przyszło nam trochę poczekać. Na szczęście po rozpoczęciu byliśmy świadkami dość wyrównanej pierwszej połowy, zakończonej z wynikiem 7:8 dla Rogue. Zmiana stron i kolejne zacięte walki. Szliśmy łeb w łeb, aż do momentu, gdy było 10:12. Wtedy to nastąpiła pauza techniczna, która potrwała kilkadziesiąt minut. I tak długie spotkanie przeciągnęło się w nieskończoność. Na szczęście tuż po przerwie Kinguin dokończyło mapę Overpass z 16:13 i cały mecz z 2-1.

W finale turnieju Acer Predator Masters Season 3 Polacy zagrają z Gambit Gaming. Oprócz tytułu mistrza, do zgarnięcia jest też większa część z puli, sięgającej 50 000$.

Transmisję obejrzycie na polskim kanale Twitch.