Kinguin po heroicznym boju pokonuje Sprout! Pingwiny zagrają z PACT o półfinał Games Clash Masters!

Autor: Piotr Ossowski

Po niezwykle trudny, a zarazem bardzo emocjonującym spotkaniu drużyna Team Kinguin pokonała Sprout. Wynik 2:1 oznacza odpadnięcie z rozgrywek duńskiej formacji oraz przedłużone szanse dla Pingwinów, ci zagrają z PACT o wyjście z grupy i jednocześnie półfinał Games Clash Masters.

Kinguin do tego spotkania podchodziło z perspektywy faworyta, który powinien spokojnie pokonać swojego przeciwnika. Okazało się jednak, że było to bardzo trudne zadanie i zwycięstwo ze Sprout przyszło Pingwinom dopiero po prawie czterech godzinach gry.

Pierwsza mapa, de_nuke, zaczęła się wedle oczekiwań – ekipa TaZa rozpoczęła po stronie broniącej, co pozwoliło im osiągnąć do przerwy wynik 12:3. Po zamianie stron w szeregi Kinguin wkradło się dużo chaosu i Sprout zaczęło gonić wynik. Ostatecznie duńska formacja doprowadziła do wyniku 14:14. Na szczęście w ostatnich dwóch kluczowych rundach Polacy się obudzili i udało im się wygrać pierwszą mapę rezultatem 16:14.

Druga mapa, która była wyborem Sprout, czyli de_mirage była bardziej wyrównana. Pierwsza połowa padła łupem Kinguin, którym po stronie atakującej udało się zdobyć dziewięć punktów. Zamiana ról i bardzo dobra gra przeciwnika była dla Polaków zabójcza i ci zostali pokonani wynikiem 16:13.

Ostatnia mapa, czyli słynny de_train, przysporzyła nam ogromnych emocji. Początkowo niezwykle wyrównane spotkanie i wynik 8:7 do przerwy dla Sprout (strona CT) napawał nas optymizmem. Później jednak zaczęły się prawdziwe schody. Bardzo słaby początek Kinguin po stronie broniącej spowodował, że byli oni w podbramkowej sytuacji ekonomicznej i z wynikiem 13:9 dla przeciwnika mecz zbliżał się ku końcowi. Na szczęście Pingwiny rozegrały kapitalną rundę force, w której kilka skróconych pozycji pozwoliło uzyskać przewagę, był to istotny impuls wobec dalszej dyspozycji Polaków. Rozpoczęli oni szaleńczy powrót za wynikiem i ostatecznie udało im się pokonać dobrze dysponowane Sprout wynikiem 16:14.

Kinguin vs Sprout – 2:1

• Nuke 16:14
  • Mirage 13:16
  • Train 16:14

Ten mecz był ostatnim meczem dla niemiecko-dunśkiej formacji w tych rozgrywkach. Cztery bardzo bliskie mapy, z czego trzy przegrane, nie pozwoliły Sprout przejść dalej. Kinguin natomiast już dziś po południu ma przed sobą bardzo ważne spotkanie o wyjście z grupy, w którym to podejmie polskiego rywala PACT. Wszystkie spotkania możecie obejrzeć z polskim komentarzem na gamesclashtv. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat turnieju rozgrywanego w Gdyni, polecamy zajrzeć tutaj.