Kinguin pokonuje Sprout! Będą Derby z VP w walce o ESL Pro League!

Autor: Piotr Ossowski

Po dość ciekawym pojedynku, ekipa Team Kinguin całkiem sprawnie pokonała swoich przeciwników Sprout wynikiem 2:0. Gra Polaków mogła się podobać.

Pierwsza mapa, którą wybrała drużyna Sprout, był Nuke. Spotkanie od początku miało charakter bardzo wyrównanego. O zwycięstwie zadecydowały indywidualne umiejętności zawodników Kinguin. Widać delikatną zwyżkę formy po ostatnim kryzysie w polskiej drużynie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 dla Kinguin. Po trudniejszej stronie, terrorystów, Polakom udało się ponownie wygrać 8:7, co dało ostateczny wynik 16:14. Kapitalnym zagraniem popisał się TaZ który przy rezultacie 14:14 ugrał bardzo ważnego clutch’a, pozostając samemu na trzech przeciwników.

Druga rozgrywka to już Dust 2. Kinguin na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy może pochwalić się 78% skutecznością na tej mapie, co stawiało Polaków w roli zdecydowanych faworytów. Pierwsza połowa to znowu wynik 8:7, tym razem jednak dla Sprout. Po zmianie stron, na szczęście, skuteczniejsi okazali się Polacy. Mimo początkowych problemów TaZ i spółka wykazali się rewelacyjną defensywą. Na szczególną pochwałę zasługuje rallen który swoją grą, wręcz masakrował przeciwników. Kinguin udało się sfinalizować spotkanie wynikiem 16:12, a wspomniany gracz ustrzelił aż 28 zabójstw.

To już 4 raz z rzędu, kiedy Polacy pokonują Sprout. Kinguin ma patent na tego rywala. W ogólnym rozrachunku z TaZ i spółka wygrali ze swoim przeciwnikiem aż 12 map, z czego ich oponent ugrał zaledwie 4.

Stawka tego meczu była ogromna. Już jutro czekają nas Derby Polski, w których to właśnie Team Kinguin będzie miał okazję podjąć Virtus.pro. Stawka jutrzejszego spotkania będzie jeszcze większa! Zwycięzca uda się na LAN-a finałowego ESEA MDL 29, gdzie powalczy o awans do ESL Pro League. Przegrany natomiast będzie rozgrywał mecz o 3. miejsce, które również daje udział w turnieju końcowym. Jutrzejsze widowisko zostanie rozegrane w godzinach wieczornych w formacie BO3.

Czy Neo i Pasha oraz spółka okażą się lepsi od drużyny TaZa?

Team Kinguin 2:0 Sprout

• Nuke – 16:14
  • Dust 2 – 16:12